Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.02 19:53

Š. Birutis laukia STT pažymų dėl kandidatų tinkamumo

ELTA 2015.09.02 19:53

Kultūros ministras Šarūnas Birutis iš specialiųjų tarnybų laukia atsakymo dėl kandidatų tinkamumo užimti trečiojo viceministro pareigas.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis iš specialiųjų tarnybų laukia atsakymo dėl kandidatų tinkamumo užimti trečiojo viceministro pareigas.

„Mes su premjeru kandidatūras derinome, žiūrėjome, tiksliau – aš jam pristačiau ir atidaviau tas pavardes tam, kad būtų gautos patikrinimo pažymos. Tai kol kas patikrinimo atsakymų nėra“, – sakė kultūros ministras.

Pasak Š. Biručio, pažymų laukiama dėl „kelių“ asmenų, atsakymo iš specialiųjų tarnybų jis tikėjosi sulaukti jau šios savaitės pradžioje.

„Matyt, pagal visus terminus, tai jau turėtų būti valandų klausimas“, – teigė „darbiečių“ deleguotas ministras.

Premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį vyriausybėje patvirtino, kad su Darbo partija jau suderinta, kas turėtų tapti kultūros viceministru, tačiau kandidato pavardės neatskleidė, kol negauta Specialiųjų tyrimų tarybos (STT) pažyma dėl jo tinkamumo eiti pareigas.

„Jaunas teisininkas ir, kiek aš žinau, jisai daugiau kuruos teisinius klausimus“, – žurnalistams sakė Ministras Pirmininkas ir tikino jo pavardės neatsimenantis, buvo pateiktos trys kandidatūros.

Specialiųjų tarnybų pažymos reikalingos politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojams.

Primename, kad trečiojo viceministro pareigybė Kultūros ministerijoje liko laisva, kai iš jos liepos pabaigoje buvo priverstas pasitraukti „darbietis“ buvęs Švenčionių rajono meras Vytautas Vigelis, kurio kandidatūra nebuvo derinta su premjeru Algirdu Butkevičiumi. V. Vigelis buvo pakeitęs Agnetą Lobačevskytę, kuri paskirta lygių galimybių kontroliere.

Premjerui A. Butkevičiui labiausiai kliuvo V. Vigelio moralės klausimai. V. Vigeliui einant mero pareigas Švenčionyse į jo kabinetą beldėsi policija, kai aiškinosi, ar išties meras sumušė tarybos narį. V. Vigelis, įtariama, neblaivus, lėktuve priekabiavo prie stiuardesės, todėl buvo išlaipintas, teismas yra pripažinęs, kad V. Vigelis supainiojo interesus, kai nenusišalino ir balsavo dėl savo žmonos pareigų. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija iš viso tris kartus pripažino V. Vigelį supainiojus viešus ir privačius interesus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi