Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.23 07:23

Kūčios ir Kalėdos bus lietingos ir šiltos, tačiau po jų numatomos orų permainos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.23 07:23

Iki gruodžio 27 dienos sniego ar šlapdribos galime nesitikėti. Kaip teigia LHMT sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, per Kūčias ir pirmąją Kalėdų dieną sulauksime lietaus, o iš karto po Kalėdų orai atvės ir galbūt pagaliau pasirodys baltos snaigės.

Pirmadienio dieną daugiausia tikėtina, kad sulauksime negausaus lietaus, jis keliaus per vakarinius ir pietinius šalies regionus. Daugelyje rajonų, o iki vakaro Panevėžio ir Utenos rajonuose, boluos rūkas. Minėti rajonai sulauks mažiausiai lietaus. Vėjas pūs nestiprus, o po šiltos nakties temperatūra kils iki 5–8 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį prie šalies priartės lietaus zona, todėl vis daugiau pradės lyti, dulksnoti. Temperatūra naktį svyruos tarp 3 ir 6 laipsnių šilumos. Artėjant rytui intensyviau imi lyti Alytaus ir Vilniaus rajonuose.

Antradienio dieną, per Kūčias, lietus pasieks vidurio ir rytų Lietuvą, mažiau kritulių sulauks tik pajūrio ir Žemaitijos gyventojai. Kadangi bus niūru, debesuota, tai temperatūra bus pakankamai aukšta – 4–7 laipsniai šilumos.

Trečiadienį, Kalėdų naktį, temperatūra laikysis tarp 1 ir 5 laipsnių šilumos. Šiaurės vakarų krypties vėjas lietaus debesis ims stumti į Baltarusiją, todėl Kalėdų dieną lietingiausia bus rytiniuose rajonuose. Dieną temperatūra kils iki 3–6 laipsnių šilumos.

Antrąją Kalėdų dieną, ketvirtadienį, lis tik kai kur, tačiau temperatūra žemės. Naktį bus laikysis apie 0 šiauriniuose rajonuose, todėl čia formuosis plikledis. Dieną temperatūra kils iki 1–5 laipsnių šilumos.

Artimiausia diena, kai galime sulaukti sniego ar bent mišrių kritulių, pasak sinoptikės, – gruodžio 27 diena. Kūčios, Kalėdos bus lietingos, tačiau sniego tikėtis nereikėtų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23