Lietuvoje

2019.12.21 13:06

Panevėžio savivaldybė įsigijo „Ekrano“ paplūdimį ir žada jį pritaikyti miestiečiams

Ignas Jačauskas, BNS 2019.12.21 13:06

Panevėžio savivaldybė iš privačių asmenų įsigijo paplūdimį prie buvusios „Ekrano“ gamyklos tvenkinio. Miesto valdžia žada ateityje sklypą sutvarkyti ir visiškai pritaikyti miestiečiams.

Savivaldybė informavo, kad 2,2 hektarų sklypą Elektronikos gatvėje, tarybai pritarus, nusipirko už 68,2 tūkst. eurų.

„Sandoris įvyko, visas paplūdimys teisiškai jau priklauso savivaldybei. Ilgą laiką bandėme, kad pavyktų dar vykdant URBAN projektus sutvarkyti tą pakrantę, kuri nuo seno yra miesto paplūdimys ir žmonės nuo seno leidžia laisvalaikį, dar dėsime pastangas, kad tą teritoriją būtų galima paversti tikru miesto paplūdimiu“, – BNS sakė savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Anot jo, finansavimą paplūdimio sutvarkymui tikimasi rasti iki 2022-ųjų.

Registrų centro duomenimis, sklypą savivaldybė įsigijo iš privačių savininkų Martyno Mackevičiaus ir Monikos Mackevičiūtės.

Ši vieta ilgus metus buvo neoficialus miesto paplūdimys ir maudynių vieta, o miesto savivaldybė jį tvarkydavo ir iki šiol.

Kitoje „Ekrano“ marių pusėje krantinėje šiuo metu įrengiami pėsčiųjų ir dviračių takai, poilsio, iškylų, sporto, vaikų žaidimų, automobilių, šunų dresavimo ir treniruočių aikštelės, apšvietimas, mažoji architektūra, tvarkomi medžiai ir krūmai.

Savivaldybė numačiusi, kad čia atsiras įvairių tiltų, apžvalgos zonų, valčių ir mažų laivelių nuleidimo į vandenį vieta, prieplauka. Darbus planuojama baigti kitų metų rudenį.

Verslininkai šalia tvenkinio šiemet jau įrengė vandenlenčių parką o kitąmet žadama įrengti ir vandens batutų parką.

T. Jukna sako, kad įsigijus minėtą sklypą savivaldybė tikisi sukurti vientisą rekreacinę miesto erdvę.