Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.20 22:41

Tėvai piktinasi – Likiškėlių progimnaziją siūloma nugriauti ir perstatyti, nors dar nebaigta renovacija

Nepatenkinti Alytaus švietimo įstaigų pertvarkos planu prie savivaldybės piketavo siūlomos nugriauti Likiškėlių progimnazijos tėvai, mokiniai ir pedagogai. Bendruomenė reikalauja, kad auganti mokykla būtų renovuojama, o ne griaunama. Savivaldybės vadovai ramina, kad tai tik pasiūlymai, esą bus atsižvelgiama į švietimo bendruomenių pageidavimus. O sprendimus, ką nugriauti ir kokias švietimo įstaigas sujungti, priims politikai vasarį.

Apie porą šitų Likiškėlių progimnazijos mokinių, tėvų ir pedagogų su šūkiais atžygiavo prie savivaldybės, reikalaudami ne nugriauti jų mokyklą, o pabaigti renovuoti.

Prieš tris dešimtmečius pastatytą mokyklą nugriauti siūloma, nes jos būklė kritinė, o ugdymosi sąlygos gali būti kenksmingos.

„Vasarą sutvarkė sporto salės stogą, sutvarkė aktų salę, sudėti plastikiniai langai, mes vieninteliai galime pasidžiaugti lietuvybės centru. Mes turime puikią virtuvę, kur šefai įrengė“, – sako Likiškėlių progimnazijos bendruomenės narė Raimonda Radzevičienė.

Vienas iš argumentų – dideliame pastate per mažai vaikų. Tačiau progimnazija pateko į žurnalo „Reitingai“ paskelbtą visapusiškai ugdančių mokyklų trisdešimtuką.

Panorama. Patvirtintas Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos skyrybų susitarimas

Mokyklos bendruomenė siūlo į laisvas patalpas iš nuomojamų sukelti savivaldybės įstaigas. Esamą nugriovus, planuojama statyti naują, mažesnę, nors pinigų miesto biudžete tam nenumatyta. O reikėtų 4 milijonų eurų.

„Vieną mokyklą uždarys, vaikus išmėtys po kitas mokyklas, tai vaikų automatiškai padidėja kitose mokyklose, vieną uždaro, o kitos gyvuoja mūsų mokyklos sąskaita“, – piktinasi Likiškėlių progimnazijos bendruomenės narys Šarūnas Račkauskas.

Pertvarka laukia ne tik progimnazijos, bet ir tame pačiame Vidzgirio mikrorajone įsikūrusių „Drevinuko“ mokyklos-darželio ir „Sakalėlio“ pradinės mokyklos. Įstaigas planuojama perkelti į kitas patalpas.

„Mes neformuojame kol kas pirmokų klasių, nes tėvai vis dar laukia. Vis dar svarsto ir mes suprantame jų nerimą, nes mūsų rajone ir mūsų mokyklą ir „Sakalėlį“ judina, – teigia Likiškėlių progimnazijos profesinės sąjungos pirmininkė Rimantė Adomaitienė.

Alytaus miesto savivaldybė ramina, kad tai tik siūlymai. Tačiau per 15 metų mokinių mieste sumažėjo beveik perpus, iki 7 tūkstančių.

„Džiaugiuosi tuo, kad darbo grupės pasiūlymai pasipildė daug bendruomenių pasiūlymų, mes gavom jų keliasdešimt, ir juos visu peržiūrėsime, susisteminsim, ir vėl diskutuosim. Iš tikrųjų apie kai kuriuos galimus sprendimus darbo grupė net nebuvo pagalvojusi“, – sako Alytaus vicemerė Jurgita Šukevičinė.

Alytaus miesto politikai sprendimą, ką nugriauti ir kaip sujungti švietimo įstaigas priims vasarį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi