Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Teismas svarsto, ar parlamente nesirodžiusi N. Venckienė pagrįstai negavo algos

BNS2015.09.08 13:45

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį išnagrinėjo per apkaltą iš Seimo pašalintos buvusios parlamentarės Neringos Venckienės prašymą sumokėti jai daugiau nei vienerių metų atlyginimą, kuris siekia beveik 30 tūkst. eurų.

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį išnagrinėjo per apkaltą iš Seimo pašalintos buvusios parlamentarės Neringos Venckienės prašymą sumokėti jai daugiau nei vienerių metų atlyginimą, kuris siekia beveik 30 tūkst. eurų.

Sprendimas bus skelbiamas rugsėjo 21 dieną.

Nei N. Venckienė, nei jos atstovė advokatė Sonata Žukauskienė teismo posėdyje nepasirodė. Advokatė pranešė, kad tuo metu dalyvaus kitoje byloje.

N. Venckienė prašo priteisti darbo užmokestį nuo 2013 metų balandžio mėnesio iki 2014 metų birželio mėnesio, taip pat priteisti 5 proc. metinių palūkanų nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo priėmimo. Pareiškėja įsitikinusi, kad iki 2014 metų birželio 19 dienos ji buvo Seimo narė, todėl jai turėjo būti mokamas Seimo narės atlyginimas.

Tuo metu N. Venckienei nesirodant parlamente, Seimo kanceliarija buvo sustabdžiusi atlyginimo mokėjimą jai. Atsiliepime teismui Seimas nurodė, kad N. Venckienė be pateisinamos priežasties praleido 115 posėdžių, o vien įstatymų projektų registravimas nerodo, kad Seimo narys tinkamai vykdo savo pareigas.

N. Venckienė minėtu laikotarpiu užregistravo apie 45 įstatymų projektus.

Seimo kanceliarijos Teisės departamento patarėjas Vidmondas Vėgelis teismo posėdyje akcentavo parlamentaro veiklos nepertraukiamumą ir dalyvavimą įvairiuose posėdžiuose.

„Kaip vertinti N. Venckienės veiklą, kaip Seimo narės, kai ji praktiškai buvo išvykusi iš Lietuvos? (...) Praktiškai nevykdė Seimo nario veiklos. Seimo nario darbas yra ypatinga veikla, darbas apima platų spektrą, taigi, Seimo nario veikla yra nepertraukiama, ne epizodais vykstanti veikla“ – teigia Teisės departamento patarėjas.

„Svarbus dalyvavimas Seimo komitetų posėdžiuose – jeigu neateina, nėra kvorumo, sužlunga priėmimas. Ji teigia, kad Seimo narės pareigas vykdė, tačiau grindžia tik įstatymų projektų rengimu, kitų funkcijų neįvardija. Ar šios veiklos pakanka, kad būtų galima konstatuoti, kad ji tinkamai vykdė tautos atstovo funkcijas? Ar galima tai lyginti su kitais visu krūviu dirbančiais Seimo nariais?“ – kalbėjo V. Vėgelis.

Jis sakė, kad Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, jog parlamentaro epizodinis, siauros apimties funkcijų įgyvendinamas nėra tinkamas konstitucinės priedermės atstovauti tautai įgyvendinimas.

„Visa tai verčia Seimo kanceliariją laikytis pozicijos, kad N. Venckienės prašymas priteisti minėtą sumą yra nepagrįstas, prašymas neturi būti tenkinamas, tokia Seimo kanceliarijos pozicija“, – sakė kanceliarijos atstovas.

„Drąsos kelio“ partijos atstovė N. Venckienė iš Seimo dingo 2013 metų balandžio pradžioje, kai parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę. 2014 metų birželį Seimas surengė apkaltą posėdžių nelankančiai politikei ir panaikino jos Seimo narės mandatą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.