Lietuvoje

2019.12.20 19:14

Išgėręs Seime užkluptas Kirkilas sakė, kad šampanas – ne alkoholis

Širinskienė: sankcijų už tai nenumatyta

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijos narys, Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas neneigia darbo vietoje Seime vartojęs alkoholio, nors jį įsinešti ir vartoti parlamente draudžiama nuo 2016-ų metų pabaigos. G. Kirkilas sako šampano išgėręs paskutinio posėdžio proga.

„Mes negeriam“, – paklaustas iš pradžių žurnalistams sakė G. Kirkilas

Vėliau, žurnalistei pasakius, kad kabinete buvo pastebėtos vyno taurės, G. Kirkilas keitė savo nuomonę

„Ten šampano taurės. Taip, šampano šiandien išgėriau, o tai ne alkoholis (...) Pas mane yra (šampano – LRT.lt), nes paskutinis posėdis komiteto“, – teigė parlamentaras.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Agnė Širinskienė sako, kad jai toks atvejis nežinomas, tačiau, pasak jos, sankcijų už alkoholio vartojimą Seime nėra numatyta.

„Sankcijų nėra už tai Seime numatyta. Kuo džiaugiuosi, kad, jei taip kolegoms įvyksta, jie tai pripažįsta ir dažnai pripažinimas yra teisingas ir sąžiningas kelias. Turėjome šiandien tokį Naujųjų metų palydėjimą – lankstėm peliukus origami ir nieko negėrėme“, – pasakojo A. Širinskienė.

Praėjusių metų vasarą keli konservatoriai G. Kirkilą kaltino, kad šis neblaivus pirmininkavo Seimo posėdžiui. Tačiau tuomet šis faktas nebuvo įrodytas.