Lietuvoje

2019.12.20 15:34

Skvernelis teigia turįs sprendimą dėl laisvo ministerijos portfelio, bet Butkevičiui jo nesiūlys

Benas Brunalas, ELTA2019.12.20 15:34

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad sausio 14 d. organizuojamame valdančiosios koalicijos išplėstiniame posėdyje paaiškės ne tik atmosferą tarp Prezidentūros ir Vyriausybės kaitinantis susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus likimas, tačiau bus pasiūlytas ir kandidatas užimti šiuo metu laisvą Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovo kėdę.

„Aš esu priėmęs sprendimą dėl Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, jį pristatysiu koalicinei tarybai. Matyt, po to ji bus ir viešai paskelbta“, – Eltai duotame interviu penktadienį sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas leidžia suprasti, kad jo pasirinkta kandidatūra į anksčiau eurokomisarui Virginijui Sinkevičiui priklausiusį postą nėra ekspremjeras Algirdas Butkevičius. Būtent pastarasis viešojoje erdvėje laikytas vienu iš pretendentų į šias pozicijas.

S. Skvernelis teigia girdėjęs A. Butkevičiaus reikštas užuominas dėl vadovavimo šiai ministerijai, tačiau, akcentuoja premjeras, pokalbio apie tai su šiuo politiku neturėjęs.

„Su pačiu ponu Butkevičiumi pokalbio nebuvo. Žinau, kokie signalai per viešąją erdvę yra, – jeigu siūlytų, aš kalbėčiau, svarstyčiau... Bet kol kas niekam iš personalijų jokių pasiūlymų nėra pateikta“, – sakė S. Skvernelis, pabrėždamas, kad mažai vilčių, jog jo pasirinkta kandidatūra yra A. Butkevičius.

Premjero teigimu, į laisvą ministerijoje kėdę bus siūlomas žmogus, puikiai išmanantis kuruojamą sritį ir pačią ministeriją.

Galiausiai S. Skvernelis neatmetė galimybės, kad koalicijos išplėstiniame posėdyje siūlys valdantiesiems įvertinti ir galimybę dar šiemet sujungti Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijas.

„Šioje kadencijoje (ministerijų sujungimas. – ELTA) gali būti realizuotas“, – akcentavo S. Skvernelis.

Buvusiam ministrui V. Sinkevičiui tapus eurokomisaru, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai laikinai vadovauja energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.