Lietuvoje

2020.01.02 18:26

Česlovas Juršėnas: iš Kovo 11-osios chaoso gimė nepriklausomybė

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.02 18:26

Signataras Česlovas Juršėnas pripažįsta, kad Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo darbo pradžioje chaoso buvo, tačiau iš to gimė nepriklausoma valstybė. Signataras sako, kad Sąjūdžio žmonės dar iki 1990-ųjų Kovo 11-osios dėliojo valstybės pamatus.

„Viskas vyko tautai pakilus. Buvome viena jėga, tautos atstovybė. Netgi Vytautas Landsbergis po visko pabrėžė, kad į šią dieną atėjome, nes kartu veikė dvi pagrindinės jėgos – Sąjūdis ir savarankiška LKP.

Chaoso buvo ir aš pats pirmomis dienomis tai kritikavau. Pavyzdžiui, priiminėjome Konstituciją, kuri tuo metu vadinosi Laikinuoju pagrindiniu įstatymu, ir buvo gana daug neaiškumų. [...] Tačiau iš chaoso gimė nepriklausomybė“, – sako Č. Juršėnas.

Susitikimas su signataru Č. Juršėnu – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Česlovas Juršėnas: chaoso buvo, bet iš jo gimė nepriklausoma valstybė

Anot signataro, tai buvo pasaulinis įvykis: „Tai buvo svarbiausias dalykas ne tik mums, bet ir likusiai už mūsų Tarybų sąjungai ir Europai.“

Nors Aukščiausioji Taryba turėjo aiškų įsipareigojimą, Č. Juršėnas sako, jog vis tiek kilo nesutarimų.

„Prasidėjo ginčai, kaip įgyvendinti pagrindinį Aktą, kaip įvykdyti socialines ir ekonomines reformas. Sąjūdis apie tai galvojo, skaičiavo. Vartojome ne visiems patikusį „popierinės nepriklausomybės“ terminą, kad reikia ją padaryti realia. Sakėme, kad Kovo 11-osios Aktas yra kaip graži taurė, bet be turinio“, – sako jis.

Buvome viena jėga, tautos atstovybė

Signataras džiaugiasi, kad per trumpą laiką Lietuva sugebėjo išeiti į tarptautinę areną, tačiau ragina skirti daugiau dėmesio šalies gyventojams.

„Gyvenimas iš principo yra geresnis, bet, deja, ne visiems. Tai yra man didžiausias skaudulys, negraži ir tamsi mūsų tapimo savarankiška, pripažinta pasaulyje valstybe pusė. Silpnesniam ir biednesniam žmogui reikia kuo didesnio dėmesio iš visų institucijų, pradedant prezidentu, baigiant bet kuria iš 60 savivaldybių“, – akcentuoja Č. Juršėnas.

Populiariausi

24

Lietuvoje

2021.04.18 07:00

„Stasy, mes rinkimų nelaimėsim“: kodėl pirmuoju prezidentu Lietuva išrinko komunistą Brazauską?

pirmą kartą publikuojamų nuotraukų galerija
24
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13