Lietuvoje

2019.12.20 08:36

Piketui prieš mokyklos nugriovimą ryžosi nesulaukę atsakymų

Numatoma Alytaus švietimo įstaigų pertvarka ir toliau kelia aistras. Ketinimams vietoj nugriautos mokyklos pastatyti naują besipriešinanti Likiškėlių progimnazijos bendruomenė prie Alytaus miesto savivaldybės rengia piketą. Mokyklos bendruomenę savivaldybė ramina, kad kol kas vyksta diskusijos, sprendimas nepriimtas. Tėvai pageidauja, kad mokykla būtų renovuota, o į laisvas patalpas iš nuomojamų siūlo perkelti savivaldybės įstaigas.

Likiškėlių progimnazijos bendruomenė sako, kad piketui ryžosi iš Alytaus miesto savivaldybės nesulaukusi atsakymų dėl mokyklos ateities. Nugriauti naujausią mokyklą mieste ir pastatyti kitą siūloma savivaldybės parengtame švietimo įstaigų pertvarkos projekte.

Esą mokyklos, prieš trejetą savaičių minėjusios trisdešimtmetį, būklė kritinė, o ugdymosi sąlygos gali būti kenksmingos. Nors mokyklos patalpos iš dalies renovuotos – sutvarkyti kabinetai, stogas, valgykla. Dar vienas iš argumentų – dideliame pastate per mažai vaikų.

Tačiau tėvai pageidauja ne griauti mokyklą, o renovuoti. Ją šiemet lanko beveik 400 mokinių, sukomplektuota 17 klasių, progimnazija pateko į žurnalo „Reitingai“ visapusiškai ugdančių mokyklų trisdešimtuką. Veikia ir iš užsienio grįžusiems vaikams lavinti lietuvybės centras.

Mokyklos bendruomenė sako nesuprantanti, kodėl naikinama mokykla, kai šalia esančiose progimnazijose mokinių dar mažiau. Todėl siūlo į laisvas patalpas iš nuomojamų sukelti savivaldybės įstaigas.

Be to, savivaldybė už 40 tūkstančių eurų suremontavo dviejų šimtų kvadratinių metrų patalpas, čia turėjo įsikelti miesto Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialas.

Siūlymus, kaip pertvarkyti miesto švietimo tinklą, švietimo bendruomenės gali teikti iki sausio, švietimo taryba siūlymui nugriauti mokyklą, sujungti kitas švietimo įstaigas, nepritarė. Politikai sprendimą turėtų priimti vasarį.

Žinios. Numatoma Alytaus švietimo įstaigų pertvarka ir toliau kelia aistras.