Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.19 19:40

Pastebėjo ilgapirščių gudrybę – vagia prekes, už kurias gresia mažesnė bausmė

populiarėja loterijos bilietų vagystė

Prieš šventes į prekybos centrą – kaip į darbą. Tiesa, ne pirkti, o vogti. Prekybininkai teigia, kad vagysčių šiuo metų laiku labai išaugo, negana to, vagiamos ir vis brangesnės prekės. Pastebima ir kita tendencija – vagiama atvirai, kartais net grupuotėmis, o profesionalūs ilgapirščiai elgiasi apsukriai ir apskaičiuoja, už kokias vagystes dar negresia baudžiamoji atsakomybė.

Prieš artėjančias šventes prekybos centruose apstu ne tik ieškančių kalėdinių dovanų ar produktų nusipirkti. Padaugėję ir norinčių ką nors dykai nugvelbti. Pasak „Maxima LT“ atstovės ryšiams su visuomene Rimos Aukštuolytės, geidžiamiausios vagių prekės – kava, kosmetika, gėrimai, taip pat pastebima tendencija, kad tampa geidžiami ir loterijos bilietai.

Žinios. Lietuvoje gali nelikti vieno ir dviejų euro centų monetų

Šaltasis metų sezonas vagims patogus. Nugvelbtos prekės slepiamos po striukėmis ir paltais. Daugėja ir atvirų vagysčių, kai su prekėmis, už jas nesumokėjus, tiesiog išeinama ar pabėgama.

„Ta suma yra tokia riba apie 150 eurų, už kurią keičiasi atsakomybė, tai vagys profesionalai tai žino ir bando pasiimti prekių būtent tos sumos ribose“, – aiškina R. Aukštuolytė.

Pavogus prekių, kurių vertė iki 150 eurų, gresia administracinė atsakomybė, jei daugiau – baudžiamoji. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ Saugos tarnybos vadovo, prieš šventes vagysčių išaugo.

„Gruodžio mėnesį vienos vagystės bandoma pavogti arba pavogtų prekių suma, lyginant su kitais mėnesiais, padidėjo nuo 30 iki 50 proc. Gruodžio mėnesį ir pačių vagių daugiau ateina, ir už didesnę sumą yra vagiamos prekės.

Populiariausios išlieka tos pačios, tai alkoholis, kava, ikrai, lašiša, rūkytos mėsos gaminiai. Tarp vaikų ir paauglių labai populiarūs „Lego“ konstruktoriai ir žaidimai, o šiuo metu, šventiniu periodu, labai suintensyvėjo šokolado bei saldumynų vagystės“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja Gintaras Alekna.

Kai kurie į prekybos centrus vogti eina kaip į darbą, nes pavogti ir po to pigiau parduoti prekes tapo verslu.

„Mums daugiau rūpesčių kelia organizuotos vagių grupuotės, kurie veikia grupelėse, jie pasiskirstę savo funkcijas: vieni stebi apsaugos darbuotojus, jų veiksmus, prekybos centro darbuotojų veiksmus, kiti prekybos salėje suruošia prekes, paslepia jas, treti išneša“, – sako G. Alekna.

„Iki“ prekybos centre išaugo šventiniam stalui skirtų produktų vagystės.

„Apie 15–20 proc. auga vagystės tokių produktų kaip riešutai, saldumynai, įvairūs užkandžiai, dešrytės ir panašiai“, – supažindina „Iki” komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė.

Pasitaiko ir atvejų, kuriuos galima nominuoti kvailiausiomis metų vagystėmis.

„Kai jau sunkiai einantis žmogus, tikėtina ir neblaivus, bandė pavogti degtinės butelį. Vieną kartą kišo į kišenę, jis sudužo, nepataikė, antrą kartą kišo į kišenę, antrą kartą sudužo, tai tada nusprendė pilietis paimti plastikinį vyno butelį ir išsinešti. Ir jam, žinoma, nepavyko“, – pasakoja I. Baltrušaitienė.

Prekybos tinklų atstovai teigia, prieš šventes dėl vagysčių ir suintensyvėjus prekybai, saugos tarnybų darbas sustiprintas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi