Lietuvoje

2019.12.19 16:41

VTEK plečia tyrimą dėl Narkevičiaus

LRT.lt2019.12.19 16:41

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) dar kartą išplėtė atliekamą tyrimą dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus elgesio. Prie atliekamo tyrimo prijungtos naujai paaiškėjusios aplinkybės yra susijusios su privačių interesų deklaravimu. Papildomai tiriama, ar valstybės politikas laiku ir tinkamai deklaravo, jog vadovauja juridiniam asmeniui – Lietuvos lenkų sąjungos filialui Trakų rajono skyriui.

Praėjusią savaitę VTEK išplėtė atliekamą tyrimą, siekdama išsiaiškinti, ar J. Narkevičius laiku ir tinkamai deklaravo sutuoktinės vykdomą individualią nekilnojamojo turto nuomos veiklą ir 3 tūkst. eurų vertę viršijančius iš šios veiklos galbūt kylančius sandorius. Tyrimas išplėstas papildomai gautos informacijos pagrindu.

Tyrimą dėl J. Narkevičiaus elgesio atlieka nuo lapkričio pabaigos. Aiškinamasi, ar susisiekimo ministras nepriėmė interesų konfliktą keliančios dovanos spalį vykusių komandiruočių Baltarusijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose metu. Žiniasklaida skelbė, jog ministro pietus finansavo Susisiekimo ministerijai pavaldūs subjektai. Esą, Minske, kur vyko Baltarusijos transporto savaitės renginiai, maitinimosi išlaidas pietums padengė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir AB „Lietuvos geležinkeliai“, o Abu Dabyje sąskaitą už pietus restorane, teigta, apmokėjo Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.