Lietuvoje

2019.12.19 17:08

Prieš šventes suaktyvėjus pirotechnikos prekybai, daugėja ir pažeidimų

perspėja, kad gresia baudos
Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.19 17:08

Prieš šventes suaktyvėjus pirotechnikos prekybai ugniagesiai ir policijos pareigūnai rengia reidus. Pasak pareigūnų, nors pastaraisiais metais skaudžių nelaimių dėl netinkamo fejerverkų naudojimo mažėja, prekyvietėse pažeidimų netrūksta.

Pirotechnika ant prekystalių atsirado prieš porą savaičių, tačiau aktyvi prekyba prasidėjo tik šiomis dienomis. Prekybininkai sako, nors pirotechnika kasmet brangsta, prieš šventes daugelis į kainas nežiūri.

„Kiti ateina, pasižiūri ir išeina, pamato kainas. Bet šiaip tai pastebėjau, kad žmonės žiūri į šovinių kiekį ir laiką. Ir į kainą kai kurie net nežiūri“, – sako pirotechnikos pardavėja Gabija Soblytė.

Suaktyvėjus pirotechnikos prekybai, vien Šiauliuose policijos pareigūnai ir ugniagesiai ketina patikrinti apie 30 prekyviečių ir išsiaiškinti, kaip laikomasi saugos reikalavimų, ar neviršijamas fejerverkų kiekis.

Pažeidimų netrūksta. Vienoje iš prekyviečių rastas pirotechninio mišinio kiekis beveik 4 kartus didesnis, nei leidžiama. Už tai skiriama piniginė bauda nuo 60 iki 120 eurų. Pasak policijos, baudos gresia ir pažeidusiems fejerverkų naudojimo taisykles.

„Pirotechnikos priemones draudžiama naudoti draudžiama nuo 22 iki 8 val. ryto, išskyrus švenčių dienomis, ir masinių renginių metu. Už pirotechnikos priemonių naudojimo pažeidimą už jį užtraukiama bauda nuo įspėjimo iki keliasdešimt eurų“, – aiškina policijos pareigūnė Erika Benevičienė.

Pareigūnai sako, kad daugiausia rūpesčių per šventes kelia neblaivūs asmenys, saliutus leidžiantys tam neskirtose vietose.

„Priminsiu vieną nerašytą taisyklę: visi šaudomi fejerverkai yra laikomi ne rankose. Rankose laikomos ugnelės. F 1 grupės įrenginiai, kur galima laikyti rankose. O visi kiti statomi ant žemės ir atitinkamai ne prie mokyklų, ne prie ligoninių, ne prie kulto įstaigų“, – supažindina ugniagesių atstovas Gintaras Zonis.

Specialiųjų tarnybų duomenimis, nors gaisrų, kilusių dėl neatsargaus fejerverkų naudojimo, mažėja, kasmet Lietuvoje per šventes susižaloja keliasdešimt žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.