Lietuvoje

2019.12.19 19:14

Sinoptikės prognozės Kūčioms: apniukęs dangus, vietomis lietus, sniego nematyti

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.19 19:14

Sekmadienį prasidės lietingų orų periodas, kuris kai kur tęsis ir iki Kūčių, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Izolda Marcinonienė. Anot jos, sniego tikėtis nereikėtų.

Sinoptikė pastebi, jog pastarąją savaitę buvo fiksuoti šilumos rekordai – gruodžio 18-ąją Kybartuose ir Marijampolėje išmatuota net 11 laipsnių temperatūra.

„Reikėtų pažiūrėti, kada pavasarį būna tokia šiluma. Pietvakarių srautas, trečiadienį dar ir saulutė išlindo – kartais pagalvoji, kad gal tos žiemos tiek ir nereikia. Užtektų kelioms dienoms sniegelio, kad sukurtų Kalėdinę nuotaiką ir viskas“, – juokauja LRT RADIJO pašnekovė.

Orų prognozė: Kūčių vakarą regionai pasitiks skirtingai

Pasak sinoptikės, artimiausią naktį kiek atšals. „Aukštaitijoje bus trys laipsniai šalčio, o likusioje Lietuvoje truputį virš nulio“, – sako I. Marcinonienė.

Pašnekovė perspėja apie galimą plikledį penktadienio naktį tose vietose, kur temperatūra kris žemiau nulio, o penktadienio rytą – atvirkščiai: „Ryte pradeda eiti šiluma, aukšto slėgio sritis pasislenka Rytų link ir patenkame į šiltesnę dalį. Rytoj žiūrėkime po kojomis, nes gali būti slidu.“

Sinoptikės teigimu, penktadienio dieną oro temperatūra svyruos tarp 2–7 laipsnių šilumos, kritulių nebus.

Šeštadienį Aukštaitijoje išliks negausaus lietaus tikimybė, sako I. Marcinonienė. Anot jos, naktis bus rami, temperatūra kai kur kris šiek tiek žemiau nulio.

„Bus lengvas minusiukas centriniuose rajonuose, o likusioje Lietuvoje – tarp 1–4 laipsnių šilumos. Prie jūros gal netgi bus ir penki, o dieną – septyni laipsniai šilumos“, – sako ji.

Didesnių pokyčių, pasak I. Marcinonienės, sulauksime sekmadienį, kuris atneš darganesnius orus, aplenksiančius tik Žemaitiją.

„Bus lietinga, ypač rytiniuose rajonuose. Vakariniuose rajonuose prošvaisčių gal ir nebus dieną, bet lietaus tikimybė išliks maža. Aukštaitijoje ir sekmadienį, ir pirmadienį bus apsiniaukę. Antradienį – Kūčių vakarą – bus didesnė apsiniaukusio dangaus ir lietaus tikimybė rytiniuose rajonuose. Žemaičiams šįkart pasiseks. Temperatūra naktį bus teigiama, truputį virš nulio. Dieną bus šilčiau – 1–6 laipsniai“, – teigia sinoptikė.

Panašu, kad savaitės viduryje sugrįš šioks toks šaltukas, sako I. Marcinonienė, tačiau sniego nesulauksime.

„Gal iškris viena kita šlapdribėlė. Galbūt ištempsime tą šaltį iki Naujųjų, bet tikimybė – labai nedidelė. Norėtųsi, kad šįkart būtų pameluota ir sulauktume to balto vaizdo. Tačiau negaliu meluoti – sakau tik teisybę“, – kalba sinoptikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.