Lietuvoje

2019.12.19 14:48

Po pastabos dėl Seimo kanclerio kandidatūros – dar vienas Karbauskio įgėlimas Pranckiečiui

Benas Brunalas, ELTA2019.12.19 14:48

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako nepalaikysiantis „valstiečių“ frakcijos į Seimo kanclerius siūlomos Vidos Ačienės kandidatūros. Parlamento vadovo teigimu, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijai priklausanti parlamentarė tiesiog negali pretenduoti į tokias pozicijas.

„Negalima politikų teikti, kadangi Seimo narys – aiškiai parašyta, berods, (Seimo. – ELTA) Statuto 31 straipsnyje – negali būti kancleris“, – žurnalistams Seime sakė V. Pranckietis.

Savo ruožtu LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad V. Ačienė mandato atsisakytų iškart po to, kai būtų paskirta kanclere, ir V. Pranckiečio išreikštą skepsį traktuoja tiesiog kaip konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio užgaidos tenkinimą.

„Seimo pirmininkas darys tikriausiai taip, kaip jam pasakys Gabrielius Landsbergis“, – teigė R. Karbauskis, pabrėždamas, kad jo vedama frakcija V. Ačiene absoliučiai pasitiki.

„Mūsų frakcija ja absoliučiai pasitiki“, – sakė politikas.

Kartu R. Karbauskis patvirtino, kad V. Ačienė į šias pareigas frakcijoje pasisiūlė pati.

„Be abejonių, žmogus turi parodyti norą, jeigu jis nenori, mes nepasakysime, kad tu būsi kancleris. Ji pasakė, kad galėtų“, – paaiškino R. Karbauskis.

ELTA primena, kad Seimo statute numatyta, jog parlamento kancleriu negali būti skiriamas Seimo narys. Seimo kanclerį įstatymų nustatyta tvarka 5 metams skiria ir iš pareigų Seimo pirmininko siūlymu atleidžia Seimas. Dabartinės Seimo kanceliarijos vadovės Daivos Raudonienės kadencija baigiasi gruodžio 23 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.