Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.19 13:49

Karbauskis teigia, kad kandidatai į Konstitucinį Teismą nederinti, todėl negalima tikėtis besąlyginio palaikymo

Jūratė Skėrytė, BNS 2019.12.19 13:49

Ketvirtadienį paskelbti kandidatai į Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus nederinti su valdančiaisiais, todėl jie negali tikėtis automatinio palaikymo parlamente, teigia „valstiečių“ lyderis.

„Ne, nederintos su mūsų frakcija, su koalicija irgi nederinta“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Ramūnas Karbauskis.

„Abejoju, ar tos kandidatūros, kurios įvardijamos, sulauktų palaikymo taip automatiškai, kaip kažkas galbūt tikisi“, – pridūrė jis.

R. Karbauskis teigė nesuprantąs Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio elgesio, kad jis kandidatūrą į KT teisėjus parinko net nepaklausęs Seimo frakcijų nuomonės.

„Nederindamas jis, sakyčiau, pakišinėja tam tikrus žmones, kuriuos jis įvardija. Kaip gali nederindamas, tikėtis, kad Seimas paims ir palaikys vieną ar kitą kandidatūrą?“ – kalbėjo politikas.

„Jeigu mums neįvardyta jokia pavardė, niekas nederinta, kaip galiu atsakyti, ar pritarsime? Kažkokiu būdu tikimasi, kad paims Seimas ir subalsuos abejingai. Ne, Seimas nesubalsuos abejingai“, – pabrėžė R. Karbauskis.

Jis atkreipė dėmesį, kad šiuo atveju kalbama apie labai svarbios institucijos – Konstitucinio Teismo – teisėjus.

Didžiausios opozicinės Seimo konservatorių frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis sakė, kad ir su jų frakcija kandidatūros nederintos. Kita vertus, jis tvirtino manąs, jog tokio derinimo ir nereikia.

„Kiekviena institucija, kuri siūlo, ji tai daro savarankiškai“, – sakė jis.

Ketvirtadienį paskelbta, kad KT teisėjais siūloma skirti Aukščiausiojo Teismo teisėją Algį Norkūną, advokatę Giedrę Lastauskienę ir Konstitucinio Teismo kanclerę Ingridą Danėlienę.

Šias kandidatūras ketvirtadienį pateikė laikinoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė, prezidentas Gitanas Nausėda ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Kovą baigiasi Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo bei teisėjų Gedimino Mesonio ir Vyto Miliaus kadencija.

Konstitucija numato, kad Konstitucinis Teismas kas trejus metus atnaujinamas vienu trečdaliu.

Dėl kandidatūrų turės balsuoti Seimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi