Lietuvoje

2019.12.19 13:33

Teismas galutinai atmetė Kristinos Brazauskienės skundą dėl žalos atlyginimo negavus rentos

atnaujinta 13.49
Ignas Jačauskas, BNS 2019.12.19 13:33

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) galutinai atmetė prezidento Algirdo Brazausko našlės Kristinos Brazauskienės prašymą atlyginti daugiau nei 100 tūkst. eurų žalą jai neskyrus prezidento našlės rentos.

Teismas trečiadienį paliko galioti prieš pusantrų metų priimtą Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą atmesti A. Brazauskienės prašymą dėl senaties, t.y. praleidus terminą skundui.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad žemesnės instancijos teismas priėmė „pagrįstą bei teisėtą procesinį sprendimą, kurį keisti ar naikinti apeliaciniame skunde nurodytais motyvais nėra pagrindo“.

„Todėl pareiškėjos apeliacinis skundas atmetamas, o Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas paliekamas galioti“, – skelbiama LVAT nutartyje. Ji yra neskundžiama.

K.Brazauskienė iš viso siekė prisiteisti 113,5 tūkst. eurų žalos ir palūkanų už jai nemokėtą rentą nuo sutuoktinio mirties 2010-aisiais, kai ji ir pateikė prašymą, iki 2014-ųjų liepos, kuomet Konstitucinis Teismas (KT) išaiškino, kad prezidento našlės rentą įtvirtinanti įstatymo nuostata prieštarauja Lietuvos Konstitucijai.

K. Brazauskienė prieš dešimtmetį teikdama prašymą nurodė neturinti draudžiamųjų pajamų, tačiau ji neslėpė valdanti didelės vertės turtą.

A. M. Brazauskas prezidento pareigas ėjo 1993–1998 metais.

K. Brazauskienė teikė ieškinį 2018-aisiais, t.y. praėjus ketveriems metams nuo Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo. Žemesnės instancijos teismas buvo konstatavęs, kad skundui galiojo trejų metų senaties terminas ir jis baigėsi 2017-ųjų liepą.

K. Brazauskienė dėl rentos bei dėl nesuteikto būsto Turniškėse su Lietuva bylinėjasi ir Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT), sprendimo teismas dar nepriėmė.