Lietuvoje

2013.02.02 10:34

13 metų su medicinos įrankiu gyvenusiai kaunietei – penkiskart mažesnė kompensacija

Paulius Garkauskas, DELFI.lt2013.02.02 10:34

Už beveik 13 metų su pilve užsiūtu įspūdingo dydžio medicinos įnagiu – 40 tūkst. Lt. Tokią neturtinę žalą iš VšĮ „Šakių ligoninės“ Kauno apygardos teismas prisiteisti kaunietei Valentinai Baltrušaitytei. Tai yra penkiskart mažiau, nei prašė moteris.

Už beveik 13 metų su pilve užsiūtu įspūdingo dydžio medicinos įnagiu – 40 tūkst. Lt. Tokią neturtinę žalą iš VšĮ „Šakių ligoninės“ Kauno apygardos teismas prisiteisti kaunietei Valentinai Baltrušaitytei. Tai yra penkiskart mažiau, nei prašė moteris.

Teismo sprendimas per 20 dienų gali būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui. V. Baltrušaitytė penktadienį išgirdusi teismo nuosprendį teigė, kad dar nėra apsisprendusi ar sprendimą skųs.

Tuo metu „Šakių ligoninės“ vadovas Algirdas Klimaitis nuo platesnių komentarų kol kas susilaiko.

„Tik iš jūsų sužinojau apie teismo sprendimą. Kol kas sunku kažką komentuoti, pirmiausia reikia susipažinti su teismo sprendimu. Ar pripažįstame savo kaltę? Mums viso proceso metu buvo kilę tam tikrų abejonių, ar tikrai įrankį paliko mūsų ligoninės medikai“, – DELFI teigė A. Klimaitis.

Paliko 28 cm ilgio įrankį

V. Baltrušaitytė į Šakių ligoninę pakliuvo 1995 metų birželį. Tuomet moteriai buvo pašalinta tulžis. Operacija nepadėjo – moteris jautė stiprius skausmus pilvo srityje.

Tik 2008 metais konstatuota, kad moters organizme yra svetimkūnis – Reverdino kablys.

Tai specialus medicininis įrankis, kurio svoris siekia 300 g. Metalinis instrumentas bukais kraštais, naudojamas per operaciją užsiuvant pilvo sienelę. Jo storis – apie du milimetrai, plotis siekia iki septynių centimetrų, o ilgis – net 28 centimetrai.

Tai prilygsta 43-čio dydžio bato padui.

Negalėjo pasilenkti

V. Baltrušaitytė su kabliu pilve pragyveno beveik 13 metų.

Moteris teigė, kad negalėdama pasilenkti daržą ravėjo atsigulusi, o kelionės autobusu buvo tokios skausmingos tiesiogine šio žodžio prasme, kad V. Baltrušaitytė neiškęsdavo visos kelionės – moteris buvo priversta išlipti iš autobuso ir išsitiesti ant sustojimų suoliukų.

Skausmui atlėgus kaunietė tęsdavo kelionę kitu autobusu.

Savo kaltės nepripažįsta

VšĮ „Šakių ligoninės“ advokatė Neringa Milašienė baigiamųjų kalbų metu sausio viduryje tvirtino, kad savo kaltės šios gydymo įstaigos medikai nepripažįsta.

Esą instrumentas V. Baltrušaitytės pilve galėjo būti paliktas kitos operacijos metu.

Dokumentai byloja, kad jokių kitų operacijų moteriai nebuvo atlikta, tačiau advokatė atkakliai įtikinėjo, kad intervencija į V. Baltrušaitytės kūną galėjo būti atlikta nelegaliai arba kitoje šalyje.

Moteris du kartus buvo išvykusi dirbti į Vokietiją, tačiau jokių dokumentų apie atliktas operacijas nėra.

Beje, šiuo metu Šakių ligoninei vadovauja tas pats gydytojas A. Klimaitis, kuris asistavo prieš 17 metų operuojant staigaus akmenligės priepuolio ištiktą V. Baltrušaitytę.

Nejautė skausmo?

N. Milašienė tikino, kad pašalinus Reverdino kablį konstatuota, kad „jokių organų pažeidimų nebuvo nustatyta“.

Esą moteris nesikreipė į medikus ir „arba gydėsi, bet nepateikė dokumentų, arba nejautė skausmo“.

„Aš kelis kartus kreipiausi į medikus, tačiau kaimo ambulatorijoje nieko nenustatė. Tik po kelių vizitų pas Kauno medikus pavyko nustatyti skausmų priežastį“, – teigė V. Baltrušaitytė.

Už dieną – po 40 Lt

Iš pradžių V. Baltrušaitytė neturtinę žalą įvertino 1,5 mln. Lt. Vėliau ieškinys sumažintas iki milijono.

Galutiniame variante liko 200 tūkst. Lt dydžio ieškinys. Tai yra po maždaug 40 Lt už kiekvieną dieną, pravaikščiotą su Reverdino kabliu pilve.

Tačiau teismas nusprendė, kad moteris gaus penkis kartus mažesnę kompensaciją - 40 tūkst. Lt. Be to, "Šakių ligoninė" turės padengti V. Baltrušaitytės bylinėjimosi išlaidas, kuriuos siekia 2,5 tūkst. Lt.

www.DELFI.lt
 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.