Lietuvoje

2019.12.19 11:56

Seimas nesvarstys, kiek metų viešinti informaciją apie rinkimų rezultatus ir kandidatus

Dainora Karklytė, ELTA2019.12.19 11:56

Iš ketvirtadienio Seimo posėdžių darbotvarkės buvo išbrauktas klausimas dėl įstatymų pataisų, kuriuose siūloma numatyti, kiek metų viešinti informaciją apie rinkimų rezultatus ir kandidatus.

Seimo socialdemokratų frakcijos narys, opozicijos lyderis Julius Sabatauskas sako, kad įstatymų pataisų projekto siekiniai tiesiog labai keistai skamba.

„Įregistravau siūlymą, kuriuo siūlau išbraukti VRK skelbimo internetiniame puslapyje terminą, kad tai būtų neterminuota, nes labai keistai skamba, prisidengiant asmens duomenų apsauga, kad štai rinkimų rezultatai bus 100 metų neskelbiami“, – ketvirtadienį Seime po seniūnų sueigos sakė J. Sabatauskas.

„Čia tas pats, kas žmonėms pamiršti, kas kandidatavo, kas buvo išrinktas ir panašiai, – ar prezidentu, ar Seimo, ar EuroposParlamento nariu, ar meru“, – pridūrė opozicijos lyderis.

Pagal projektą, kandidatų duomenys: vardas, pavardė, iškėlusi partija arba išsikėlus pačiam, taip pat rinkimų rezultatai (gauti balsai; gauti pirmumo balsai; priešrinkiminis numeris kandidatų sąraše; porinkiminis numeris kandidatų sąraše; gauti mandatai) Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) interneto svetainėje būtų skelbiami 100 metų.

Pagal projektą, VRK interneto svetainėje 10 metų siūloma skelbti kandidato į Seimo narius anketos duomenis, biografiją, gyventojų pajamų mokesčio ir gyventojo turto deklaracijų pagrindinių duomenų išrašus, privačių interesų deklaraciją.

Informaciją apie kandidatų gimimo vietą, tautybę, išsilavinimą, užsienio kalbų mokėjimą, pomėgius, šeiminę padėtį, sutuoktinio ar sutuoktinės vardą (pavardę), vaikų vardus (pavardes), telefono numerį, elektroninio pašto adresą VRK interneto svetainėje būtų skelbiama iki politinės kampanijos laikotarpio pabaigos.engimą paskatino siekis suderinti įstatymų projektų nuostatas su Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.