Naujienų srautas

Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Pernai žemė Lietuvoje drebėjo beveik tūkstantį kartų

ELTA 2015.09.08 13:45

Per 2014 metus Lietuvoje užfiksuoti 962 žemės seisminio aktyvumo atvejai, 82 iš jų epicentrai nuo Lietuvos buvo nutolę per mažiau nei 800 kilometrų.

Per 2014 metus Lietuvoje užfiksuoti 962 žemės seisminio aktyvumo atvejai, 82 iš jų epicentrai nuo Lietuvos buvo nutolę per mažiau nei 800 kilometrų.

„Nors dėl geologinės sąrangos ypatumų ir didžiulio nuotolio iki aktyvių tektoninių sričių Lietuva seisminiu požiūriu laikoma palyginti saugia, negalime būti tikri, kad ir mūsų teritorijoje kada nors nesuaktyvės žemės plutos tektoniniai lūžiai. Mus verčia būti ypač budrius kaimyninėje Kaliningrado srityje 2004 m. rugsėjį įvykę gana stiprūs žemės drebėjimai. Negalime atmesti tikimybės, kad tokie gali sudrebinti ir Lietuvos teritoriją, kurios žemės gelmių sandara labai panaši“, – sako Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) direktorius Jonas Satkūnas.

Lietuvoje seismologiniai stebėjimai pradėti 1970 m., kai Vilniuje, Fizikos institute, buvo įrengta seisminė stotis. 1999 metais jos veikla nutraukta, o Ignalinos atominė elektrinės (IAE) apylinkėse įrengtos keturios seisminės stotys.

Modernizuotą šios stebėsenos tinklą dabar sudaro Ignalinos AE seismologinės stebėsenos sistema su stotimis Didžiasalyje, Ignalinoje, Salake ir Zarasuose, taip pat nuolatinių seisminių stebėjimų stotys Paberžėje (Kėdainių r.) bei Paburgėje (Plungės r.).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas