Lietuvoje

2019.12.19 11:36

Kauno rajono taryba kompensuos mokestį už vaikų ugdymą miesto darželiuose

Birutė Mačienė, ELTA 2019.12.19 11:36

Ketvirtadienį rajono tarybos posėdyje 25 politikams balsavus už, 1 - prieš ir 1 susilaikius, priimtas sprendimas dėl mokesčio kompensavimo rajono gyventojams, kurių vaikai lanko Kauno miesto savivaldybės darželius. Per metus rajono biudžetui tai kainuos beveik 900 tūkst. eurų.

„Tas sprendimas yra tik atsakas į miesto šantažą“, – sakė tarybos narys liberalas Gintautas Krilavičius. – Ir tenkindami tą šantažą per metus išleisim sumą, už kurią galima pastatyti nedidelį darželį.

Pasak rajono mero Valerijaus Makūno, ikimokyklinis ugdymas nėra visuotinai privalomas, tačiau situacija dabar yra tokia, kad reikia padėti tėvams, kurių vaikai jau senokai lanko mieste darželius, nes ir tėvai dirba ne kur kitur, o Kauno mieste.

„Jau vasario mėnesį rajone pradės veikti daugiau kaip 20 nedidelių šeimos darželių, kur bus 150 vietų. Garliavos, Akademijos, Užliedžių, Domeikavos, Ringaudų ir kitose vietovėse numatyta statyti darželių priestatus, modulinius darželius ir kitaip papildyti vietų skaičių. Situacija turėtų pagerėti prieš pat naujų mokslo metų pradžią. Kita vertus, iš tų tūkstančių darželinukų, kurie Kauno miestui yra svetimi, rajono gyventojų priskaičiuotume gal tik trečdalį. Todėl kompensavimas ir keliolika kartų didesnis mokestis už vaikų darželius mieste aktualus ne tik mūsų bet ir kitų savivaldybių gyventojams“, – sakė meras.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Jono Petkevičiaus duomenimis, rajone gyvena 6 545 darželinio amžiaus vaikai, iš jų rajono darželius lanko 3356 mažieji, privačius – 232 vaikai. Rajono kompensacija už ugdymą miesto darželiuose bus mokama tik tokiu atveju, jei vaiko tėvai deklaruoti rajone, o jų vaikai, darželinukai, iki 2019 metų birželio įrašyti į eilę lankyti ikimokyklinę įstaigą Kauno rajono savivaldybėje.