Lietuvoje

2019.12.19 10:37

Karbauskis: aš labai džiaugčiausi, jei Rokas Masiulis mane paduotų į teismą

nekreipia dėmesio į prezidentūros raginimus dėl Narkevičiaus; atnaujinta 13.56

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis džiaugtųsi, jei buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis dėl jo teiginių kreiptųsi į teismą. Pasak R. Karbauskio, jis gaus galimybę viešai teismui išdėstyti apie R. Masiulio nesugebėjimą kontroliuoti ministerijos.

„Aš labai džiaugsiuosi, jei R. Masiulis mane paduos į teismą, nes teisme galėsiu jį nustebinti. Galėsiu išdėstyti labai daug dalykų, ne tik su keliais susijusių, bet ir su geležinkeliais, ir daugeliu kitų dalykų“, – Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.

„Jis visiškai nekontroliavo padėties, dėl to yra didelis atsilikimas kelių asfaltavime, kelių priežiūroje. Jo sprendimai, kuriais jis mus įtikinėjo prieš keletą metų, dėl kelių priežiūros įmonių jungimo davė visiškai neigiamą rezultatą“, – sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis taip pat sako, kad į viešumą R. Masiulis per žiniasklaidą patenka labai lengvai.

„Ministras viešųjų ryšių prasme puikiai dirbo. Aš noriu priminti, kada R. Masiulis pareiškė viešai tokią nesąmonę, kad neva aš kerštauju, todėl jis buvo pašalintas iš ministro posto. Nė vienas iš jūsų (žiniasklaidos. – ELTA) man nepaskambinote, tai labai keista. Kuomet žmogus sako vieną nuomonę, kažkas sako kitą. Teisingai? Kodėl nepaskambinote? Gal reikėtų paklausti jūsų redaktorių.

Pinigai, kuriais buvo maitinamos žiniasklaidos priemonės iš Susisiekimo ministerijos ir jai pavaldžių įmonių, matyt, davė tam tikrą efektą. Dar iki šiol jaučiu – tai, ką sako R. Masiulis, patenka labai lengvai į viešumą, o tai, ką sakome mes ir bandome pateikti, labai sunkiai prasimuša. Jeigu bus teismo procesas, viskas bus viešinama vienodai“, – teigė jis.

R. Masiuliui sureagavus į šį atsakymą, R. Karbauskis dar kartą atsakė buvusiam ministrui ir teigė, kad jis dirbo aplaidžiai – aplaidžiai žiūrėjo į žvyrkelių asfaltavimo programą ir tuo menkai domėjosi.

Kartu „valstiečių“ lyderis giria dabartinį ministrą Jaroslavą Narkevičių, kuris, pasak R. Karbauskio, ėmėsi žvyrkelių asfaltavimo iš esmės – kas savaitę domisi šia programa.

„Aš tik galiu pasakyti vieną skaičių. Šiandien gavau atsakymą iš kelių valdybos direktoriaus, tai buvęs ministras apie žvyrkelių kelių asfaltavimo programą duodavo klausimą vieną sykį į ketvirtį. Čia citata – kas trys mėnesiai vieną kartą. Dabartinis ministras šį klausimą duoda kas savaitę“, – pabrėžė R. Karbauskis.

Jo teigimu, J. Narkevičius gerai tvarkosi su susisiekimo sektoriuje esančiomis problemomis.

„Ta betvarkė arba tas didžiulis vėlavimas, kuris yra žvyrkelių asfaltavimo programoje ir daugelis kitų dalykų yra tiesiog abejingumas ir buvęs ministras buvo visiškai abejingas šioms problemoms. Dabartinis ministras ėmėsi iš esmės“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis sureagavo į „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio teiginius, kad jis, būdamas ministru, apvogė valstybę. Kaip skelbia LRT RADIJAS, R. Masiulis dėl šių teiginių neatmeta galimybės kreiptis į teismą.

R. Masiulis LRT RADIJUI teigė, kad pinigai buvo ne tik panaudojami, bet ir sutaupomi.

ELTA primena, kad „Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis trečiadienį tvirtino, kad buvęs susisiekimo ministras R. Masiulis apvogė valstybę. Pasak politiko, eksministrui nesugebant tinkamai eiti savo pareigų dirbant Vyriausybėje, susidarė 160 mln. eurų nepanaudotų lėšų suma, skirta kelių tvarkymui. Savo ruožtu R. Masiulis tvirtina, kad tokie teiginiai yra tiesiog melas.

Nekreipia dėmesio į prezidentūros raginimus dėl Narkevičiaus

Nepaisant prezidentūros raginimų premjerui dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus likimo poste apsispręsti jau kitą savaitę, valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad sprendimas geriausiu atveju bus priimtas tik 2020 m. sausio 14 d.

Politiko teigimu, sprendimą dėl prezidento pasitikėjimo netekusio ministro priims valdančioji koalicija, o ji, tvirtina jis, rinksis kitų metų viduryje.

„Valdanti koalicija į išplėstinį koalicijos posėdį rinksis sausio 14 d. Iki to laiko jokio sprendimo iš valdančiosios koalicijos nebus. Premjeras pasakė, kad jis nori, jog valdančioji koalicija – išplėstinė koalicijos taryba – tai svarstytų. Tai šis posėdis bus sausio 14 d.“, – Seime žurnalistams sakė jis.

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta pirmadienį LRT RADIJUI duotame interviu užsiminė, kad premjeras Saulius Skvernelis sprendimą dėl Gitano Nausėdos pasitikėjimą praradusio susisiekimo ministro turės priimti jau kitą savaitę.

ELTA primena, kad pirmadienį prezidento vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis po šalies vadovo susitikimo su premjeru teigė, jog sprendimas dėl susisiekimo ministro J. Narkevičiaus likimo poste bus priimtas kitą savaitę.

Savo ruožtu premjeras S. Skvernelis, reaguodamas į šalies vadovo pareiškimą, viena vertus, toliau tvirtino nematąs teisinio pagrindo atleisti J. Narkevičių, kita vertus, užsiminė, kad verdiktas dėl ministro gali būti ir 2020 m. pradžioje.

Antradienį Vyriausybės vadovas užsiminė, kad tik sausio pradžioje valdančiosios koalicijos partneriai rinksis į išplėstinę tarybą aptarti susisiekimo ministro klausimo.

Po virtinės viešojoje erdvėje dėmesio sulaukusių skandalų, kuriuose figūravo J. Narkevičius, prezidentas G. Nausėda susisiekimo ministrui pareiškė nepasitikėjimą ir kelis kartus paragino jį trauktis iš pareigų.