Lietuvoje

2019.12.19 10:08

Į Konstitucinio Teismo teisėjus siūlomi Norkūnas, Lastauskienė ir Danėlienė

atnaujinta 11.26

Konstitucinio Teismo teisėjais siūloma skirti Aukščiausiojo Teismo teisėją Algį Norkūną, advokatę Giedrę Lastauskienę ir Konstitucinio Teismo kanclerę Ingridą Danėlienę.

Šias kandidatūras ketvirtadienį pateikė laikinoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė, prezidentas Gitanas Nausėda ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

S. Rudėnaitė 27 metų teisėjo patirtį turintį A. Norkūną įvertino „kaip plačios erudicijos, aukštos profesinės kvalifikacijos ir nepriekaištingos reputacijos teisininką“.

A. Norkūnas nuo 2016 metų yra Teisėjų tarybos narys.

G. Nausėda, pristatydamas G. Lastauskienę, teigė, kad jos „profesionalumas ir sukaupta solidi teisinio darbo patirtis turėtų prisidėti prie sėkmingo jos darbo Konstituciniame Teisme“.

G. Lastauskienė nuo 2003 metų dirbo advokate ir dėstė Vilniaus universiteto Teisės fakultete, nuo 2012 metų yra Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos, o nuo 2018 metų – Pretendentų į teisėjus egzaminų komisijos narė.

Seimo pirmininkas kandidate pasiūlė Konstitucinio Teismo kanclerę I. Danėlienę, BNS patvirtino jo atstovė spaudai Karolina Frolovienė.

Kovą baigiasi Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo bei teisėjų Gedimino Mesonio ir Vyto Miliaus kadencija.

Konstitucija numato, kad Konstitucinis Teismas kas trejus metus atnaujinamas vienu trečdaliu.

Dėl kandidatūrų turės balsuoti Seimas.