captcha

Jūsų klausimas priimtas

Atokiuose kaimuose gyvenantys senoliai bijo likti be pagalbos

Vieno mygtuko pagalbos prevencinis projektas pasibaigė prieš keletą metų. Atokiuose vienkiemiuose gyvenantys senoliai bijo ir vėl liksiantys be skubios pagalbos.
M. Vidzbelio (BFL) nuotr.
M. Vidzbelio (BFL) nuotr.

Vieno mygtuko pagalbos prevencinis projektas pasibaigė prieš keletą metų. Atokiuose vienkiemiuose gyvenantys senoliai bijo ir vėl liksiantys be skubios pagalbos.

Atokiame Radviliškio rajono Aukštelkų kaimo vienkiemyje gyvenančio 77-erių Vladislovo Bulzgio namuose pagalbos mygtukas įrengtas prieš 7-erius metus. Senolis čia daugiau nei 20 metų gyvena visiškai vienas ir sako neturintis, iš ko tikėtis pagalbos.

„Praverčia, čia stovi, nieko neprašo. Jei jo nebeliktų – na, tai ką darysi, bet žinote, kai yra, tai nemaišo“, – pasakojo V. Bulzgys.

Artimiausias kaimynas nuo V. Bulzgio namo gyvena už gero puskilometrio. Senolis sako, kad, jei kas pultų, pagalbos tikrai neprisišauktų, o iš Radviliškio atvažiuoti – netruktų. Tokių pagalbos mygtukų rajone buvo įrengta apie dvi dešimtis.

„Pats įrenginys buvo naudojamas kaip daugiafunkcinis įrenginys, juo buvo kviečiami ne tik policijos pareigūnai, bet ir medikai, gaisrininkai. Turime net pradėtų ikiteisminių tyrimų dėl nusikalstamų veikų. Be abejo, turime atvejų, kai tas mygtukas išgelbėjo gyvybę žmonėms, nes buvo laiku iškviesti ir medikai, ir gaisrininkai“, – pasakojo Šiaulių AVPK Radviliškio policijos Organizacinio poskyrio viršininkė Rasa Stasiulaitienė.

Vieno mygtuko pagalbos paslauga šalyje pradėta teikti 2006-aisiais, atokiuose vienkiemiuose buvo įrengta per 600 pagalbos mygtukų. Šiuo metu jų belikę perpus mažiau. Policijos departamentas su rajonų savivaldybėmis ir bendrove „Apsaugos centras“ trejiems metams buvo pasirašę sutartį. Jai pasibaigus, senoliams pasiūlyta už paslaugą mokėti patiems – kas mėnesį po 7 eurus. Nesutinkantiems to daryti, pagalbos mygtukai bus išjungiami.

„Savivaldybė sumokėjo vienkartinį mokestį už tų mygtukų įrengimą, o Policijos departamentas buvo įsipareigojęs mokėti einamuosius mokesčius už ryšį. Tie mygtukai – jau savivaldybės ir žmonių nuosavybė, o jei kils problemų dėl apmokėjimo, tikrai jas spręsime – nematau problemos“, – sakė Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.

Nuo kitų metų Policijos departamentas pradeda vykdyti kitą europinį projektą – aliarmo mygtukai bus įrengiami probleminėse šeimose, kuriose jau yra nukentėjusių nuo smurto. Jį finansuos Norvegijos policija.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...