Lietuvoje

2019.12.19 09:44

STT sulaikė papirkimu įtariamą Lietuvos zoologijos sodo darbuotoją

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2019.12.19 09:44

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė trečiadienį sulaikiusi papirkimu įtariamą Kaune esančio Lietuvos zoologijos sodo darbuotoją.

Pasak STT, apie bandymą papirkti pranešė aplinkos ministro patarėja, kuriai, įtariama, zoologijos sodo darbuotojas P. B. pasiūlė ir davė daugiau kaip 1 MGL (50 eurų) vertės kyšį.

BNS žiniomis, įtariamasis – zoologijos sodo Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Paulius Beinaris.

Neteisėtu atlygiu buvo siekiama jos palankumo rengiant zoologijos sodo pašarų pirkimo, nurašymo ir inventorizacijos dokumentų patikrinimo išvadą. Teigiamos išvados pagrindu Zoologijos sodui būtų skirtos papildomos lėšos – daugiau nei 20 tūkst. eurų pašarų įsigijimui.

„Tai dar vienas atvejis, kai išaiškinama korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, asmeniui pranešus apie bandymą jį papirkti. 2019 metais jau skaičiuojame ne vieną dešimtį pradėtų ikiteisminių tyrimų pagal gautus pranešimus. Tikimės, kad tokių atvejų viešinimas atgrasys nuo korupcijos bei paskatins asmenis, atsidūrusius tokiose situacijose, apie tai pranešti STT“ – sakė STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Už papirkimą gresia bauda nuo 5 tūkst. iki 200 tūkst. eurų, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.