Lietuvoje

2019.12.19 08:46

Nausėdos patarėjas Krėpšta: Narkevičiaus prezidentas taip lengvai nepaleis

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.12.19 08:46

Prezidento patarėjas, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta dar kartą patvirtino prezidento Gitano Nausėdos aiškią poziciją, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius turi trauktis. „Prezidento yra išsakyta labai aiški vertybinė pozicija. Laukiame premjero sprendimo šiuo klausimu“, – LRT RADIJUI sako S. Krėpšta.

G. Nausėda yra kalbėjęs apie veto galimybę, jei bus peržengtos raudonos linijos. Prezidento patarėjas S. Krėpšta sako, kad ketvirtadienį Seimas dar svarstys vieną biudžeto labai svarbią sudedamąją dalį.

„Tai sveikatos draudimo biudžetas. Neperšokus griovio negalima sakyti „op“, juolab kad tas griovys yra dviejų su puse milijardo pločio. Reikia sulaukti viso biudžeto, viską nuodugniai įvertinti ir tada jau priimsime sprendimus“, – sako S. Krėpšta.

Pirmoji raudonoji linija, pasak S. Krėpštos, buvo fiskalinė drausmė. „Labai smarkiai nagus nusvilome prieš dešimt metų. Džiugu, kad bent jau iki šio momento to principo yra laikomasi – fiskalinės drausmės kultūra yra gana stipri. Biudžetas atrodo gana tvarus“, – sako S. Krėpšta.

Atsirado automobilių taršos mokestis. Prezidentas jį kritikavo. S. Krėpšta sako, jog svarbu tai, kad aktualizuotas aplinkosaugos klausimas. „Tai nėra tobulas mokestis. Jame trūksta prabangos komponento, teigia prezidento patarėjas. – Bent jau tiek, kad jis įsigalios ne nuo sausio 1-osios, o nuo liepos mėnesio“.

S. Krėpšta atkreipia dėmesį, kad lėtėjant šalies ekonomikai, kitų metų biudžetas yra perteklinis. „Perteklius nėra didelis. Reikia efektyvinti išlaidų panaudojimą, taip pat vykdyti svarbias reformas švietimo ir sveikatos apsaugos srityse“, – sako prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas.

Kalbant apie susisiekimo ministrą, S. Krėpšta dar kartą patvirtino prezidento aiškią poziciją, kad Jaroslavas Narkevičius turi trauktis. „Mes girdėjome premjero pažadą spręsti susisiekimo ministro klausimą artimiausiu metu, kitą savaitę. Tikimės, kad taip ir įvyks. Prezidento yra išsakyta labai aiški vertybinė pozicija. Jis yra praradęs tiek prezidento, tiek visuomenės pasitikėjimą. Laukiame premjero sprendimo šiuo klausimu, – sako S. Krėpšta. – Šis ministras nėra tinkamas eiti savo pareigas. Prezidentas šito klausimo taip lengvai nepaleis“.

Parengė Vismantas Žuklevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt