Lietuvoje

2019.12.18 16:33

Europos Parlamentas smerkia bandymus Lietuvoje cenzūruoti informaciją apie LGBTI

Vaidotas Beniušis, BNS2019.12.18 16:33

Europos Parlamentas trečiadienį paragino Lietuvą neriboti žodžio laisvės seksualinių mažumų klausimais.

Europarlamentarai rezoliucijoje pasmerkė „piktnaudžiavimą įstatymais dėl nepilnamečiams prieinamos informacijos, ypač švietimo ir žiniasklaidos srityse, siekiant cenzūruoti su LGBTI asmenimis susijusį turinį“.

Europos Parlamentas teigia, kad piktnaudžiavimą lemia Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatos, ir paragino jas pakeisti.

Šis įstatymas numato, kad turi būti ribojama informacija, kuria niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Konstitucijoje įtvirtinta santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata.

Už Europos Parlamento rezoliucijos nuostatą balsavo liberalas Petras Auštrevičius, socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas bei dešiniuosius vienijančiai Europos liaudies partijos grupei priklausanti Aušra Maldeikienė.

Prieš buvo konservatoriai Andrius Kubilius bei Liudas Mažylis ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.

Balsuojant dėl šios nuostatos susilaikė „valstiečių“ atstovai Bronis Ropė ir Stasys Jakeliūnas bei Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

Europarlamentarai taip pat taip pat atkreipė dėmesį į LGBTI asmenų diskriminacijos apraiškas Lenkijoje, Rumunijoje, Estijoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Vengrijoje.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus