Lietuvoje

2019.12.18 14:40

Respublikinė Kauno ligoninė jungiama prie klinikinės ligoninės

Saulius Jakučionis, BNS2019.12.18 14:40

Vyriausybė trečiadienį pritarė ligoninių Kaune pertvarkai – Respublikinė Kauno ligoninė bus prijungta prie Kauno klinikinės ligoninės.

Įgyvendinus reorganizaciją, antrame pagal dydį Lietuvos mieste liks dvi ligoninės – Kauno klinikinė ligoninė ir Kauno klinikos.

Šiuo metu Kauno klinikose yra 2205 lovos, Kauno klinikinėje ligoninėje – 789 lovos, o Respublikinėje Kauno ligoninėje – 963 lovos.

Vyriausybės pažymoje teigiama, kad jungiamos Kauno klinikinė ligoninė ir Respublikinė Kauno ligoninė yra panašaus dydžio ir teikia panašaus profilio paslaugas.

Anot dokumento, kai kurie Respublikinės Kauno ligoninės padaliniai yra geografiškai išsimėtę, todėl gydymo įstaigos veiklos efektyvumas mažėja dėl papildomų transportavimo sąnaudų.

Taip pat turima infrastruktūra yra pasenusi, trūksta lėšų strateginiams projektams, kyla personalo problemų. Su panašiomis problemomis susiduria ir Kauno klinikinė ligoninė, rašoma pažymoje.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad sujungus šias dvi ligonines padėtų sukurti pridėtinę vertę pacientams, nes dabar jos neracionaliai konkuruoja tarpusavyje.

„Aišku, tai leistų ir taupyti tam tikrus administracinius kaštus, bet svarbiausia, kad tai leistų pacientų srautus planuoti efektyviau“, – teigė A. Veryga.

Anot ministerijos, sutaupytos lėšos būtų skiriamos paslaugų kokybės gerinimui, darbuotojų darbo užmokesčio didinimui.

Pertvarka bus įgyvendinta iki kitų metų rugsėjo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.