Lietuvoje

2015.09.01 19:50

Oficialu: NATO štabą Lietuvoje atidarys pats Aljanso vadovas

ELTA2015.09.01 19:50

Ketvirtadienį į NATO integracinio pajėgų vieneto Lietuvoje aktyvavimą atvyks Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Ketvirtadienį į NATO integracinio pajėgų vieneto Lietuvoje aktyvavimą atvyks Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

„Jis (J. Stoltenbergas – ELTA) susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidente, užsienio reikalų ministru ir krašto apsaugos ministru“, – rašoma NATO spaudos tarnybos pranešime.

Rugsėjo 3 dieną Baltijos šalyse, taip pat Lenkijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje bus aktyvuoti Aljanso integracinių pajėgų štabai. Integraciniai vienetai rūpinsis sklandžiu NATO greitojo reagavimo pajėgų ir kitų sąjungininkų karių atvykimu į priimančią šalį, užtikrins geresnę komunikaciją tarp nacionalinių pajėgų ir NATO struktūrų, taip pat teiks žvalgybinę ir ekspertinę informaciją Aljanso vadavietei.

Štabui Lietuvoje vadovaus leitenantas iš Danijos Jacobas Larsenas, integraciniame vienete dirbs apie 40 karininkų, iš kurių pusė bus lietuviai. Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko teigimu, pirmosios štabo vertinamosios pratybos vyks 2016 metais.

Speciali LRT TELEVIZIJOS laida, skirta J. Stoltenbergo vizitui, bus transliuojama ketvirtadienį nuo 10:55 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.