Lietuvoje

2019.12.18 12:29

Skvernelis įvertino koalicijos tvirtumą, tačiau pridūrė – mažumos sąlygomis dirbti nenorėtų

LRT.lt, LRT RADIJAS 2019.12.18 12:29

Premjeras Saulius Skvernelis šios savaitės pradžioje paskelbė, kad sausio pradžioje turėtų būti šaukiama koalicinė taryba aptarti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus klausimo, o paklaustas, kaip vertina koalicijos tvirtumą, premjeras atsakė: biudžeto balsavimas parodė, jog ji lyg ir tvirta, tačiau, jei tektų dirbti mažumos sąlygomis, jis to daryti nenorėtų.

Trečiadienį žiniasklaidos atstovų paklaustas, koks turi būti scenarijus, kad ši Vyriausybė nuspręstų trauktis, premjeras atsakė klausimu: „Jūs norite, kad ši Vyriausybė pasitrauktų?“

Tiesa, vėliau S. Skvernelis paaiškino, kad apie įvairius scenarijus jis kalbėti nelinkęs, viskas paaiškės po koalicinės tarybos susitikimo.

„Aš nekalbu apie scenarijus, mes tiesiog svarstysime ir kalbėsimės. O tada priimsime sprendimus, kurie leistų, nenoriu sakyti, kad čia yra krizė, tačiau kad leistų tas įtampas, kurios yra, išspręsti“, – LRT RADIJUI trumpai atsakė premjeras.

Kalbėdamas apie galimą susisiekimo ministro likimą, S. Skvernelis neskubėjo daryti išvadų, tiesa, užsiminė, kad nuomonių įvairovę viešojoje erdvėje jis girdi, tačiau dar kartą pabrėžė – tai bus koalicijos sprendimas.

Paklaustas, ar, premjero nuomone, J. Narkevičius turėtų pasitraukti, S. Skvernelis nebuvo linkęs daugžodžiauti.

„Na, kol kas šio klausimo nesvarstykime. Yra padaryti sprendimai, nuomonių apsikeitimas. Labai aiškios pozicijos iš vienos pusės ir tai nėra vien tik ministro klausimas, tai platesnis politinis klausimas, kuris turi būti išspręstas. <...> Noriu akcentuoti vieną esminį dalyką – šiandien Vyriausybė yra koalicinė ir deleguoti atskirų politinių partijų savo nariai. Galbūt iki šių metų liepos mėnesio sprendimai būtų buvę kitokie, šiandien aš turiu konsultuotis su politinėmis jėgomis, kurios dalyvauja Vyriausybėje, pabrėžiu, visomis, ir tada priimsiu sprendimą po konsultacijų“, – sakė premjeras.

Žiniasklaidos atstovų paklaustas, o kiek realu, kad po koalicinės tarybos susitikimo ir priimtų sprendimų apskritai gali nelikti koalicijos, S. Skvernelis ragino nespėlioti, tačiau pabrėžė – mažumos Vyriausybėje darbas būtų sunkus ir tokioje padėtyje dirbti jis nenorėtų.

„Matote, mažumos sąlygomis vėl atsiranda tam tikrų niuansų. Prisiminkime paskutinę mažumos sąlygomis dirbusią Gedimino Kirkilo Vyriausybę, tai kaip mes su kolegomis šnekame, aš tokiomis sąlygomis dirbti nenorėčiau“, – sakė premjeras.

LRT.lt primena, kad po aršios diskusijos Seimo nariams antradienį galiausiai pavyko susitarti – kitų metų biudžetui po kelias valandas trukusių kivirčų ir pasitarimų pritarta. Tai reiškia, kad kitąmet laukia ne tik didesnės išmokos, bet ir nauji mokesčiai.

Už galutinį biudžeto projektą balsavo 85 Seimo nariai, prieš – 48, susilaikė 3 parlamentarai.