Lietuvoje

2019.12.18 12:16

Premjeras VTEK žada pateikti visus atsakymus: gal vieną kartą pasibaigs tos spekuliacijos

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.18 12:16

Įvertinusi žiniasklaidoje paskelbtą ir iš institucijų gautą informaciją, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) šią savaitę nusprendė pradėti tyrimą dėl ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio elgesio.

Bus aiškinamasi, ar S. Skvernelio privatūs interesai nepaveikė sprendimų skirti finansavimą gatvės Vilniaus rajone, kurioje jis gyvena, asfaltavimo darbams. Taip pat VTEK tirs, ar, svarstant bei priimant minėtuosius sprendimus, premjerui nekilo Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatyme nustatyta pareiga nusišalinti.

Pats Vyriausybės vadovas trečiadienį žurnalistams sakė, jog palaiko tyrimo idėją ir žada atsakyti į visus klausimus, nes „laikas užbaigti visas spekuliacijas“.

„Mes pateikėme medžiagą visą. Aš tik sveikinu pradėtą tyrimą. Ir galbūt baigsis tos spekuliacijos vieną kartą, nes tema tiek eskaluojama ir aiškinamasi, tačiau kas nori girdi, kas nori negirdi, gali ir dešimt kartų kartoti. Dėl tyrimo aš džiaugiuosi ir į tuos klausimus atsakysiu“, – teigė S. Skvernelis.

Tyrimas pradėtas žiniasklaidoje paskelbtos informacijos pagrindu bei gavus Vyriausybės kanceliarijos, Susisiekimo ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybės atsiųstus dokumentus. Žiniasklaidoje skelbta, kad 2019-10-30 Vyriausybės nutarimo Nr. 484 pagrindu buvo skirtas finansavimas ir gatvės, kurioje gyvena premjeras, asfaltavimui, o Ministras pirmininkas šiam posėdžiui pirmininkavo. Kelta abejonė, ar valstybės politiko veiksmai neprieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimams.

Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

Pats premjeras dar pirmadienio rytą po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda tvirtino, kad šalies vadovo raginimas kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad ši išnagrinėtų, ar nebuvo padaryti pažeidimai asfaltuojant Upės gatvę, neturi prasmės, nes, pabrėžia jis, VTEK pati pagrindui esant gali pradėti tyrimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.