Lietuvoje

2019.12.18 11:06

„Toksika“ išvežė jau 680 tonų pavojingų atliekų iš gaisravietės Alytuje

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.12.18 11:06

Pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ per mėnesį iš Alytuje esančios bendrovės „Ekologistika“, kurioje kilo gaisras, išvežė 680 tonų pavojingų atliekų.

Kaip teigiama pranešime, pirmiausia buvo išvežtos pavojingosios atliekos, kurios nebuvo sumaišytos su betonu ir jas galima buvo greičiau surinkti. Atliekos šiuo metu yra saugiai tvarkomos „Toksikos“ pavojingųjų atliekų deginimo jėgainėje Šiaulių rajone.

Šiuo metu „Toksika“ pradeda antrąjį gaisravietės tvarkymo etapą, kai būtina atskirti gelžbetonį, metalo konstrukcijas, medieną ir pavojingąsias atliekas. Iš viso šiame etape reikės sutvarkyti daugiau nei 7,2 tūkst. kubinių metrų atliekų, tarp kurių gali būti 2–3 tūkst. tonų pavojingųjų atliekų.

„Mūsų laukia daug sudėtingesni darbai – demontuojamos pavojingos gelžbetonio konstrukcijos, reikės išrūšiuoti gelžbetonio atliekas , metalo liekanas ir susidariusias pavojingąsias atliekas. Konstrukcijos bus šalinamos, vadovaujantis ekspertų išvadomis. Planuojame, kad šį darbų etapą pabaigsime sausio mėnesį“, – pranešime sako „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Jo teigimu, atvežamus degėsius įmonė tiria savo chemijos laboratorijoje – degėsiuose yra sunkiųjų metalų, todėl šios atliekos turi būti sudegintos specialioje pavojingųjų atliekų deginimo jėgainėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.