Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.18 10:42

Skvernelio patarėjui Matulioniui ruošiama ambasadoriaus kėdė

atnaujinta 11.07
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.12.18 10:42

Vyriausybės vicekancleriui, premjero patarėjui užsienio politikos klausimais Deividui Matulioniui ruošiamos kitos pareigos. Aiškėja, kad jis svarstomas tapti ambasadoriumi prie NATO. Apie tai, portalo LRT.lt žiniomis, trečiadienį kalbėta uždarame Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) posėdyje.

Komiteto posėdyje dalyvavo ir pats D. Matulionis. Prieš svarstant kandidatūrą URK posėdyje, ji turėjo būti pateikta prezidentui. Uždarame posėdyje, portalo LRT.lt žiniomis, aptartos ir kitų ambasadorių kandidatūros.

Tiesa, nei ministras Linas Linkevičius, nei pats D. Matulionis nepatvirtino, kad kandidatūra yra svarstoma besiteisindami, kad tai nėra atviras klausimas.

„Tai yra ne viešas klausimas, neketinu apie tai nieko šnekėti. Jokių sprendimų niekas nepriiminėjo ir informacija yra, man atrodo, ne visai pagrįsta“, – sakė D. Matulionis.

Opozicinės konservatorių frakcijos atstovas Žygimantas Pavilionis taip pat sakė negalintis viešai komentuoti ambasadorių kandidatūrų. Tačiau jis teigė, kad rengiami pokyčiai yra „beprecedenčio dydžio“, nes keičiasi apie 10 atstovybių.

„Kadangi yra tikrai mažai žmonių, kurias gali skirti į šias pozicijas, mes norėtume matyti šiek tiek pilnesnį vaizdą. Būdavo tokia praktika, prieš skiriant ambasadorius, kad neformaliai mes pasitardavome pozicija su opozicija, ar buvo dešinieji, ar kairieji. Buvo šnekamasi apie tuos žmones. Mes visi čia 30 metų dirbame ir mes žinome, kas gali, kas negali tapti ambasadoriais“, – sakė Ž. Pavilionis.

D. Matulionis Vyriausybės vicekancleriu paskirtas 2018-ųjų vasarį, tiek iki paskyrimo, tiek po jo jis dirbo ir premjero Sauliaus Skvernelio patarėju užsienio politikos klausimais. Šiuo metu Vyriausybėje dirbantis D. Matulionis anksčiau yra ėjęs Lietuvos ambasadoriaus Vokietijoje pareigas, 2009-2012 dirbo Vyriausybės kancleriu. Visgi, portalo LRT.lt žiniomis, ši ir kitų ambasadorių kandidatūros buvo naujiena ir pačiam (URK) pirmininkui, valdančiosios daugumos atstovui Juozui Bernatoniui.

Paklaustas, ar tiesa, kad apie kandidatūras prieš komiteto posėdį žinių neturėjo net pirmininkas J. Bernatonis, Ž. Pavilionis sakė negalintis to patvirtinti, tačiau pripažino, kad kiti komiteto nariai su jomis susipažino tik posėdžio metu.

„Kadangi keičiasi raktinėse atstovybėse ambasadoriai, o, kai kuriais atvejais, galima ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti, kas gali viena ar kita kalba kalbėti, mums svarbu žinoti. Mes dirbame su jais kiekvieną dieną, dirba visos partijos. Jokio partiškumo, mums svarbu tik kad būtų padarytas geriausias sprendimas“, – sakė konservatorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi