Lietuvoje

2019.12.18 09:12

Parama organizacijoms, partijoms bei profsąjungoms tik elektroniniu būdu – nuo 2022 m.

LRT.lt2019.12.18 09:12

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad atsižvelgė į paramos gavėjų prašymą ir priėmė sprendimą suteikti pereinamąjį 2 metų laikotarpį per kurį paramą, nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, galima teikti ne tik e. būdu.

Pereinamasis laikotarpis numatytas iki 2022 m. sausio 1 d., kuomet įsigalioja VMI viršininko įsakymas, panaikinsiantis galimybę skirti paramą teikiant prašymą popieriuje. Per šį laikotarpį VMI aktyviai bendradarbiaus su paramos gavėjais, skatins gyventojus rinktis pažangesnį - e. būdą, prašymams teikti, o svarbiausia supaprastins e. paramos teikimo formą.

„Teikiant prašymą paramai skirti e. būdu, visuomet pirmiausiai akcentuojame skaidrumą, o tai reiškia, jog skiriantis paramą gyventojas savo valią turi išreikšti laisvai, jam neturi būti taikomas spaudimas,“ – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė ir primena, jog, kai tas pats gyventojas pateikia keletą prašymų (pvz. ir popierinį, ir elektroninį) galiojančiu prašymu skirti paramą VMI visuomet laiko paskutinį e. būdu pateiktą gyventojo prašymą skirti paramą.

VMI primena, jog pernai e. būdu savarankiškai dalį pajamų mokesčio skyrė daugiau nei 70 proc. gyventojų ir jų skaičius kasmet auga, o net 60 proc. popierinius prašymus skirti paramą pateikusių gyventojų savo pajamų deklaracijas pildo e. būdu. Galima daryti prielaidą, kad jie taip pat turi galimybes bei įgūdžius pildyti duomenis e. būdu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11