Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.17 19:04

Eksperimentas rodo, kad parlamentarai iš Narkevičiaus nepasimokė – piktnaudžiauja Seimo viešbučiu

„Kaminskas butus nuomoja ir negali užleisti, o Šiaulienė tiesiog aplinkybių auka tampa. Nebijokit, tikrai išsikraustysiu, negaliu paskubinti statybininkų, ne viskas mano valioj“, – LRT RADIJUI sako Seimo narė Irena Šiaulienė.

Nutylėjo turįs kotedžą

Parlamento naujokas Liudas Jonaitis Seimo nario priesaiką davė rugsėjo pabaigoje ir netrukus kreipėsi į Seimo kanceliariją, kad jam būtų skirtas butas Seimo viešbutyje. Buto L. Jonaitis negavo, nes kanceliarija išsiaiškino, kad jis sostinėje turi turto. Tačiau Seimo naujokas rankų nutarė nenuleisti ir po Naujųjų metų vėl reikalaus buto Seimo viešbutyje.

O štai Seimo narys Bronislovas Matelis nutarė atlikti socialinį eksperimentą, kaip ir kam Seime dalijamos privilegijos.

Žiemgalos apygardoje išrinktas Seimo narys L. Jonaitis priesaiką davė šių metų rugsėjį. Davęs priesaiką Seimo narys paprašė ir Seimo viešbučio. Bet negavo.

„Pildant prašymą suteikti gyvenamąsias patalpas paaiškėjo, kad jis turi turto ir neturėjo pirmumo teisės tuo metu, nes visi butai buvo užimti. Seimo kanceliarija neturėjo teisės prašyti atlaisvinti butą, kuriame gyvena kiti, irgi antrine teise, ir moka tik už komunalinius mokesčius“, – sakė Seimo kanceliarijos atstovas Artūras Zeleniakas.

Tačiau po naujųjų metų L. Jonaitis tvirtino vėl prašysiąs buto Seimo viešbutyje. Dabar politikas sako gyvenantis pas sūnų ir važinėja į darbą iš sostinės priemiesčio.

„Seimo nariui turi būti sudarytos sąlygos čia (Seimo viešbutyje – LRT.lt) ne tik gyventi, bet čia ir kultūriškai patogu. Vieta centre, ar į teatrą, ar į koncertą gali nueiti pėsčiomis“, – įsitikinęs L. Jonaitis.

Tačiau pats L. Jonaitis nutylėjo turįs sostinėje kotedžą. Ką politikas nutylėjo, paaiškino jo žmona Nijolė Jonaitienė. „Būstą Vilniuje tebeturime, bet ten sūnus gyvena“, – paaiškino politiko sutuoktinė.

„Gyvulių ūkis“ nenyksta

Po skandalo butų Seimo viešbutyje atsisakė susiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, taip pat buto raktus grąžino parlamentarė Laimutė Matkevičienė. O štai L. Jonaitis gali pretenduoti į jų butus.

Parlamentaras Bronislovas Matelis nutarė atlikti socialinį eksperimentą. Kadangi neturi jokio turto sostinėje, jis kreipėsi į Seimo kanceliariją, kad ši, statuto nustatyta tvarka, suteiktų jam didesnį būstą Seimo viešbutyje, kuriuos dabar yra užėmę išimties tvarka gyvenamą plotą gavę politikai.

„Aš nutariau pasidomėti, kaip „gyvulių ūkis“ yra naikinamas, pasidomėti, kaip vykdomas Seimo statutas, kur įrašyta nuostata, kad tie Seimo nariai, kurie neturi nekilnojamojo turto Vilniuje, būstą Seimo viešbutyje gauna pirmumo teise“, – eksperimento tikslus pristatė politikas ir iškart pridūrė, kad tai tėra tik eksperimentas ir, net jeigu gautų didesnį butą, į jį nesikeltų.

„Apsimečiau, kad noriu geresnio ir didesnio būsto, kad ruošiuosi gyventi su šeimos nariu. Pagal Seimo statutą, tie, kas turi nekilnojamojo turto Vilniuje, turi išsikelti ir užleisti vietą man, nes aš turiu pirmumo teisę“, – sumanymo idėja dalinasi B. Matelis.

Tačiau Seimo kanceliarija privilegijuotų Seimo narių iškeldinti neketina. „Kitaip tariant, Seimo kanceliarija man, kuris turi pirmumo teisę, atsakė, kad to būsto nesuteiks, kai tuo pačiu kiti Seimo nariai, kurie gyvena tuose būstuose ir yra gavę juos išimties tvarka, ir toliau gyvens. Nors jiems tai ir nepriklauso“, – stebisi B. Matelis.

Taip baigėsi B. Matelio socialinis eksperimentas, tačiau Seimo narys žada jį tęsti.

Nuomininkų pinigai – sveikatai gerinti

Namą Vilniaus rajone turinti Rimantė Šalaševičiūtė Seimo viešbutyje išimties tvarka gavo trijų kambarių butą, tačiau užleisti jo nesutinka. „Ne jūs turite spręsti, o Seimo kanceliarija. Ar ne? Viso gero“, – pokalbį baigė R. Šalaševičiūtė.

Seimo viešbutyje gyvenanti Irena Šiaulienė šių metų vasarą su sūnumi įsigijo būstą sostinėje. Sandorio vertė siekė 120 tūkstančių eurų. Tačiau politikė iki šiol gyvena Seimo viešbutyje kartu su 36-erių sūnumi. Jai skirtas trijų kambarių butas.

„Kaminskas butus nuomoja ir negali užleisti, o Šiaulienė tiesiog aplinkybių auka tampa. Nebijokit, tikrai išsikraustysiu, negaliu paskubinti statybininkų, ne viskas mano valioj“, – kalbėjo Seimo narė I. Šiaulienė.

Tris butus Vilniuje turintis ir juos nuomojantis Darius Kaminskas išimties tvarka Seimo viešbutyje gavo dviejų kambarių butą. Sako, kad atsisakyti pajamų iš nuomos negali dėl sveikatos problemų. „Man šiais metais planuota operacija, bet dėl įtemptos darbotvarkės operacija nukelta. Aš jai ruošiuosi ir tiek žinių“, – nukerta Seimo narys D. Kaminskas.

Seimo kanceliarijos atstovas tikina negavęs jokių nurodymų keisti situaciją dėl Seimo viešbučių skirstymo. „Politiniame lygmenyje matome diskusijas, bet Seimo kanceliarija turi vykdyti galiojančius teisės aktus, – sako A. Zeleniakas.

Vėliau atsiųstas atsakymas informuoja, kad B. Matelis netinkamai užpildė prašymą dėl buto. B. Matelis žada kreiptis į Seimo valdybą, kad ši paaiškintų, kodėl nesilaikoma Seimo statuto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi