Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.17 10:43

Narkevičiaus likimas bus sprendžiamas sausio pradžioje

atnaujinta 11.27

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį paskelbė, kad sausio pradžioje turėtų būti šaukiama koalicinė taryba aptarti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus klausimo.

Pasak premjero, su ministru susijusi situacija gali privesti iki Vyriausybės pasitraukimo.

„Matyt, tai bus sausio pirmosiomis dienomis išplėstinė koalicijos taryba, kur mes įvertinsime ir tuos argumentus (...) prezidento, ir mes turėsime priimti sprendimą, kaip toliau turime elgtis“, – žurnalistams Seime antradienį sakė S. Skvernelis.

„Sprendimai gali būti įvairiausi ir pasekmės to gali būti įvairiausios – iki Vyriausybės pasitraukimo“, – pridūrė jis.

Ministro pirmininko teigimu, Vyriausybei atsistatydinti gali tekti tuo atveju, „jeigu neišlieka valdančiosios koalicijos“.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žurnalistams sakė, kad valdančioji koalicija keistis neturėtų, Vyriausybė nepasitrauks, valstybės biudžetas bus priimtas ir „mes visi darniai dirbsime vardan tos Lietuvos“.

Jis taip pat teigė, kad J. Narkevičiaus kaltinti nėra jokio pagrindo nei moraline, nei teisine prasme.

Prezidentas Gitanas Nausėda per pastarąsias savaites ne kartą pareiškė, kad J. Narkevičius yra praradęs pasitikėjimą ir negali toliau eiti susisiekimo ministro pareigų.

Susisiekimo ministras sulaukė kritikos dėl „Lietuvos pašto“ valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių, elgesio per komandiruotę užsienyje, lėšų skirstymo asfaltuoti keliams. Papildomų pinigų keliams sulaukė J. Narkevičiaus rinkimų apygarda bei gatvė, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra pradėjusi tyrimus ir dėl ministro J. Narkevičiaus ir dėl premjero S. Skvernelio.

Karbauskis teigia nemanąs, kad po biudžeto priėmimo keisis valdančioji dauguma

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako nemanąs, kad po biudžeto priėmimo keisis valdančioji dauguma.

„Vyriausybė, manau, nepasitrauks. Biudžetas bus priimtas, mes visi darniai dirbsime vardan tos Lietuvos“, – antradienį Seime žurnalistam sakė jis.

Anot R. Karbauskio, antradienį bus priimtas biudžetas, kuris atitiks didžiosios dalies visuomenės lūkesčius.

„Aš manau, kad (...) tai bus biudžetas, kuris atitiks didžiosios dalies visuomenės poreikį, lūkesčius ir, kaip jau minėjo premjeras, padaryta maksimaliai per tuos ketverius metus, kad visų visuomenės grupių gyvenimo sąlygos pagerėtų tomis sąlygomis, kokios yra šioje valstybėse“, – tikino jis.

Žurnalistams pasiteiravus apie galimą susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus atstatydinimą, „valstiečių“ lyderis sakė, kad, jo manymu, tai yra tik išpūstas burbulas.

„Aš jau esu sakęs savo poziciją – jei išpūtus burbulą, kuriame nėra jokio pagrindo kaltinti ministrą nei teisine, nei moraline prasme, mes pradėsime nuiminėti ministrus, mes nebeturėsime, kas dirba ministerijose“, – teigė R. Karbauskis.

Kaip ELTA jau rašė, Seimas antradienį ketina galutinai balsuoti dėl kitų metų valstybės biudžeto projekto patvirtinimo.

Praėjusią savaitę po svarstymo už patobulintą kitų metų biudžeto projektą balsavo 70 parlamentarų, prieš – 11, susilaikė – 27.

ELTA primena, kad pirmadienį prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis po šalies vadovo susitikimo su premjeru Saulius Skverneliu teigė, kad sprendimas dėl susisiekimo ministro J. Narkevičiaus likimo poste bus priimtas kitą savaitę. Šią savaitę susikoncentruoti į biudžeto priėmimą paprašė pats S. Skvernelis, informavo P. Mačiulis.

Po virtinės viešojoje erdvėje dėmesio sulaukusių skandalų, kuriuose figūravo J. Narkevičius, prezidentas G. Nausėda susisiekimo ministrui pareiškė nepasitikėjimą ir kelis kartus paragino jį trauktis iš pareigų.

Savo ruožtu premjeras S. Skvernelis, reaguodamas į šalies vadovo pareiškimą, teigė nematąs teisinio pagrindo atleisti J. Narkevičių.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį taip pat teigė, kad sausio pradžioje valdančiosios koalicijos partneriai rinksis į išplėstinę tarybą aptarti susisiekimo ministro J. Narkevičiaus klausimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi