Lietuvoje

2019.12.16 22:49

Nelegaliuose statiniuose butus įsigiję juodkrantiškiai vėl rizikuoja būti išmesti į gatvę

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.16 22:49

Butus Juodkrantėje, nelegaliais pripažintuose pastatuose, susipirkę gyventojai vėl rizikuoja būti išmesti į gatvę: bankrutuojanti bendrovė įpareigota statinius nugriauti, bet neturi iš ko atlyginti žalos pirkėjams. Žmonės neišsikrausto, nes netiki, kad kada nors atgaus už būstą sumokėtus pinigus.  

Dėl šių dviejų nelegaliai pastatytų gyvenamųjų namų teismai vyksta jau 14 metų. Neskundžiama nutartimi liepus pastatus nugriauti, čia butus turinčias 6 šeimas, kuriose auga 8 nepilnamečiai, statytojai siekia iškeldinti.

„Dabar mes turim tik banko paskolas mokėti, turto nebeturim, atėmė iš mūsų, 14 metų iš mūsų tyčiojasi ir tampo po teismus“, – pasakoja būsto savininkė Salomėja Rubinienė.

„Nusiperki daiktą, pilnai už jį sumoki ir paskui atiduok. Kodėl? Tada valstybė pradeda sukti uodegą, nes mato, kad prisidirbusi“, – tvirtina būsto savininkė Eglė Kazlauskienė.

Juodkrantėje ant marių kranto nelegalūs buvo trys, dabar bankrutuojančios bendrovės Verslo investicijų projektų centro, statiniai: žuvies restoraną verslininkai nugriovė prieš 6-erius metus, tuomet prisiteisė iš valstybės per milijoną eurų žalos.

„Statytojas buvo įpareigotas grąžinti gyventojams pinigus ir tuomet tą turtą atgautų ir jį nugriautų. Kadangi statytojas šiuo metu bankrutuoja, jokių pinigų jis neturi, pinigų dėl to nemoka, bet turtą norėtų atgauti“, – teigia būstų savininkų advokatas Andžejus Stankevičius.

Gyventojai raktų neatiduoda, nes netiki, kad atgaus sumokėtus pinigus – šeimos būstams paėmusios 150–200 tūkst. eurų kreditus. Žmonės netiki, kad valstybė verslui atlygintų žalą.

„Įmonėj pinigų nėra, bet yra tikrai pagrįsta reikalavimo teisė į valstybę dėl nuostolių“, – sako bankrutuojančiai įmonei atstovaujantis advokatas Linas Drazdauskas.

Bankrutuojanti bendrovė turi daug skolų, todėl net gavusi pinigų iš valstybės, neatlygintų gyventojams visos sumos – žmonės turėtų patys kreiptis į teismą ir prašyti priteisti skolą.

Gyventojai siekia, kad teismas netenkintų jų iškeldinimo ieškinio, kol neatgavo sumokėtų pinigų iš verslininkų. O jų pirkti butai ant marių kranto jau prašosi rimto remonto: pastatai kasmet vis labiau nyksta.

Plačiau žiūrėkite reportaže: