Lietuvoje

2019.12.16 14:53

VTEK imasi aiškintis Skvernelio gatvės asfaltavimo peripetijas

LRT.lt2019.12.16 14:53

Įvertinusi žiniasklaidoje paskelbtą ir iš institucijų gautą informaciją, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio elgesio.

Bus aiškinamasi, ar S. Skvernelio privatūs interesai nepaveikė sprendimų skirti finansavimą gatvės Vilniaus rajone, kurioje jis gyvena, asfaltavimo darbams. Taip pat VTEK tirs, ar, svarstant bei priimant minėtuosius sprendimus, premjerui nekilo Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatyme nustatyta pareiga nusišalinti.

Tyrimas pradėtas žiniasklaidoje paskelbtos informacijos pagrindu bei gavus Vyriausybės kanceliarijos, Susisiekimo ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybės atsiųstus dokumentus. Žiniasklaidoje skelbta, kad 2019-10-30 Vyriausybės nutarimo Nr. 484 pagrindu buvo skirtas finansavimas ir gatvės, kurioje gyvena premjeras, asfaltavimui, o Ministras pirmininkas šiam posėdžiui pirmininkavo. Kelta abejonė, ar valstybės politiko veiksmai neprieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimams.

Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

Pats premjeras dar pirmadienio rytą po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda tvirtino, kad šalies vadovo raginimas kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad ši išnagrinėtų, ar nebuvo padaryti pažeidimai asfaltuojant Upės gatvę, neturi prasmės, nes, pabrėžia jis, VTEK pati pagrindui esant gali pradėti tyrimą.

„VTEK pati visą tyrimą gali pradėti ir tikrai tą gali daryti, aš tik pasveikinsiu“, – patikino S. Skvernelis, akcentuodamas, kad sunku kovoti prieš dezinformacijos srautą, kai niekas negirdi argumentų ir realių faktų.

Anot S. Skvernelio, susitikimo su prezidentu metu jis dar kartą paaiškino, kad su Upės gatvės remontu niekaip nėra susijęs.

„Paaiškinau tai, ką ne kartą kartojau, kad tai nėra mano kelias, kad visas kelias nėra išasfaltuotas, kad kelias eina į kitas gyvenvietes, ne iki mano namų, kad aš nesinaudoju juo vienas, o kai kuriuo kelio ruožu aš visai nesinaudoju, kad sprendimai Vyriausybės buvo priimti be konkretaus kelio, kad aš tikrai nežinojau iš kokių lėšų ir kas ką asfaltuoja, tai yra Vilniaus (rajono. – ELTA) tarybos sprendimai... Kad šitam rajonui skirta, kaip ir visiems 5 tautinių mažumų rajonams, iš rezervo pagal tą pačią formuluotę, kuri buvo priimta dar Roko Masiulio laikais – vietinių kelių remontui, nenurodant konkrečių kelių ir konkrečių gatvių“, – patikino premjeras.

„Aš asmeniškai VTEK neturiu, ką teikti, o tai, kas prašyta iš Vyriausybės, yra pateikta“, – teigė S. Skvernelis.

Populiariausi