Lietuvoje

2019.12.16 14:37

Per papildomą priėmimą į profesinio mokymo įstaigas pakviesta dar per 1,7 tūkst. stojančiųjų

LRT.lt2019.12.16 14:37

Šiemet, kaip ir pernai, į profesinio mokymo įstaigas buvo galima stoti ne tik per vasaros-rudens priėmimą. Lapkričio 11 d. – gruodžio 11 d. vykusio papildomo priėmimo į likusias laisvas vietas metu mokymosi sutartis siūloma pasirašyti dar 1733 stojančiųjų, iš jų daugiausiai į paslaugų asmenims, inžinerijos, sveikatos priežiūros. Tai ketvirtadaliu daugiau nei pernai pirmą kartą vykusiame žiemos priėmime, po kurio pakviesti 1424 siekiantys įgyti profesiją. 

„Džiugu matyti, kad profesinis mokymas populiarėja – šiemet ne tik per pagrindinį, bet ir per papildomą priėmimą sulaukta daugiau paraiškų nei pernai. Profesinį mokymą siekiame padaryti kuo lankstesnį – greitai reaguojantį į darbo rinkos ir asmens poreikius, todėl nuosekliai plečiame priėmimo ribas. Šis papildomas priėmimas buvo naudingas jaunuoliams, kurie šiemet baigė mokyklą ir vasarą nebuvo apsisprendę, ką veikti toliau, taip pat suaugusiems žmonėms, norintiems įgyti paklausią profesinę kvalifikaciją, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys. – Norintiems įgyti darbo rinkoje paklausų amatą kitų metų pradžioje pasiūlysime dar vieną naują galimybę organizuodami ankstyvą priėmimą – į profesinio mokymo įstaigą bus galima įstoti nelaukiant vasaros.“

Gruodį pasibaigusio papildomo priėmimo metu didžiausio stojančiųjų dėmesio sulaukė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, į kurį pakviesti 209 stojantieji, Panevėžio darbo rinkos mokymo centras (122), Alytaus profesinio rengimo centras (102), Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras (97), Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras (77), Vilniaus technologijų mokymo centras (69), Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras (62), Profesinio mokymo centras „Žirmūnai“ (62), Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras (60).

Tarp stojančiųjų populiariausia motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojo modulinė profesinio mokymo programa Panevėžio darbo rinkos mokymo centre, į kurią kviečiami 46 stojantieji. Po 32 naujus mokinius pakviesta mokytis masažuotojo profesijos modulinėje profesinio mokymo programoje Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre ir vairuotojo profesijos modulinėje profesinio mokymo programoje Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre.

Per papildomą priėmimą priimtieji pradės mokytis iškart po mokymo sutarties su profesinio mokymo įstaiga pasirašymo, jie prisijungs prie jau nuo rudens besimokančių grupių. Papildomas priėmimas, kaip ir pagrindinis, buvo vykdomas centralizuotai internetu per LAMA BPO sistemą.

Per vasaros-rudens priėmimą į profesinio mokymo įstaigas šiemet priimta tūkstančiu daugiau mokinių nei pernai: 2019 m. – 18,2 tūkst. 2018 m. – 17,2 tūkst. Daugiausia sutarčių sudaryta inžinerijos ir inžinerinių profesijų, paslaugų asmenims, taip pat architektūros ir statybos švietimo sričių mokymo programose.

Iš viso per vasaros-rudens bei papildomą priėmimą į profesinio mokymo įstaigas šiemet buvo priimta 19 464 stojančiųjų, tai 2,2 tūkst., arba 13 proc. daugiau nei pernai.

Kitais metais startuos dar viena visiškai nauja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyva. 2020 m. priėmimas į profesines mokyklas vyks ne tik vasarą kaip įprasta – pirmasis jo etapas bus organizuojamas jau sausio pabaigoje – vasario pradžioje, kad iš aukštųjų mokyklų per pirmąjį semestrą iškritę studentai galėtų iškart pradėti mokytis profesinio mokymo įstaigose neprarasdami pusės metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt