Lietuvoje

2019.12.16 12:20

Neatsakęs į žurnalistų klausimus apie gatvę prie savo namų, Skvernelis išėjo iš spaudos konferencijos

atnaujinta 13.09
BNS, ELTA, LRT.lt2019.12.16 12:20

Premjeras Saulius Skvernelis po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda tvirtina, kad šalies vadovo raginimas kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), jog ši išnagrinėtų, ar nebuvo padaryti pažeidimai asfaltuojant Upės gatvę, neturi prasmės, nes, pabrėžia jis, VTEK pats pagrindui esant gali pradėti tyrimą.

„VTEK pats visą tyrimą gali pradėti ir tikrai tą gali daryti, aš tik pasveikinsiu“, – patikino S. Skvernelis, akcentuodamas, kad sunku kovoti prieš dezinformacijos srautą, kai niekas negirdi argumentų ir realių faktų.

Anot S. Skvernelio, susitikimo su prezidentu metu jis dar kartą paaiškino, kad su Upės gatvės remontu niekaip nėra susijęs.

„Paaiškinau tai, ką ne kartą kartojau, kad tai nėra mano kelias, kad visas kelias nėra išasfaltuotas, kad kelias eina į kitas gyvenvietes, ne iki mano namų, kad aš nesinaudoju juo vienas, o kai kuriuo kelio ruožu aš visai nesinaudoju, kad sprendimai Vyriausybės buvo priimti be konkretaus kelio, kad aš tikrai nežinojau iš kokių lėšų ir kas ką asfaltuoja, tai yra Vilniaus (rajono. – ELTA) tarybos sprendimai... Kad šitam rajonui skirta, kaip ir visiems 5 tautinių mažumų rajonams, iš rezervo pagal tą pačią formuluotę, kuri buvo priimta dar Roko Masiulio laikais – vietinių kelių remontui, nenurodant konkrečių kelių ir konkrečių gatvių“, – patikino premjeras.

„Aš asmeniškai VTEK neturiu, ką teikti, o tai, kas prašyta iš Vyriausybės, yra pateikta“, – teigė S. Skvernelis.

Kiek vėliau BNS žurnalistei Jūratei Damulytei vėl pabandžius užduoti klausimą apie Upės gatvės asfaltavimą, į kurį esą nepavyksta gauti atsakymo jau kelias savaites, premjeras atsakė „tai negausite ir šiandien“.

Žurnalistei pajuokavus, kad „gal visgi pabandome?“, S. Skvernelis atsakė: „Gal nebandome“.

„Jeigu Vyriausybė priima sprendimą skirti papildomai 300 tūkst. eurų be prašymo, Vilniaus rajono savivaldybė net nenurodė prašyme sumos...“, – klausimą pradėjo žurnalistė, tačiau premjeras ją nutraukė.

„Jūs esate neteisi ir toliau skleidžiate šitą faktą. Visos šešios savivaldybės tautinių mažumų gavo papildomas lėšas 2019 metais, pagal tą pačią formuluotę vietinės reikšmės kelių tvarkymui, taisymui, remontui be konkrečių kelių, buvo patvirtintas nutarimas. Daugiau nieko negaliu pakomentuoti. Viskas, ačiū“, – aiškina Vyriausybės vadovas.

„Ne visos šešios savivaldybės, premjere, jūs klaidinate“, – į premjero žodžius atsakė žurnalistė. Jai toliau bandant užduoti klausimą, ministras pirmininkas paliko spaudos konferenciją, nepateikęs atsakymų.

Skvernelio kirtis atsakymo apie gatvės asfaltavimą ieškančiai žurnalistei: negausit ir šiandien

Primename, kad prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitikęs su premjeru Sauliumi Skverneliu paragino jį kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad ši išnagrinėtų, ar nebuvo padaryti pažeidimai atliekant Upės gatvės, kurioje gyvena S. Skvernelis, asfaltavimą.

15min.lt atliktas tyrimas skelbia, jog iš Vilniaus rajono kelių asfaltavimui papildomai skirtų 300 tūkst. eurų beveik visa suma atiteko Smiglių kaimo Upės gatvės, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis, remontui.

Vilniaus rajono savivaldybė gavo papildomų lėšų, nors nebuvo pateikusi nei konkrečios paraiškos dėl Upės gatvės, nei konkrečios prašomos sumos, kiek anksčiau išsiaiškino naujienų agentūra BNS.

Vadinamojo rezervo lėšos keliams šiemet skirstytos du kartus. Gegužę visoms šešioms tautinių mažumų gausiai gyvenamoms savivaldybėms – Vilniaus rajono, Trakų rajono, Šalčininkų, Ignalinos rajono, Švenčionių rajono ir Visagino – duota papildomai po 10 proc. lėšų keliams tvarkyti.

Toks papildomas finansavimas skirtas remiantis 2015 metų Vyriausybės protokolu, numatančiu priemones kai kurių regionų atskirčiai mažinti.

Pagal šio nutarimo nuostatą spalio pabaigoje dar kartą perskirstant rezervo likutį, tik dvi iš minėtų šešių savivaldybių gavo papildomai lėšų dar kartą.

Susisiekimo ministerija yra nurodžiusi, kad likusios keturios savivaldybės negavo papildomai lėšų, nes neprašė, tačiau tuo pačiu pripažino, kad jos nebuvo informuotos apie galimybę šiemet rudenį pretenduoti dar kartą į papildomą finansavimą pagal 2015 metų nutarimą.

Dėl J. Narkevičiaus ateities žada konsultuotis su valdančiaisiais

Premjeras dėl prezidento kritikuojamo susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus ateities žada konsultuotis su valdančiaisiais, užsimena apie galimą Vyriausybės pasitraukimą.

„Bus konsultuojamasi su valdančiosios koalicijos politine taryba. Tai nėra vieno mano sprendimas, nes pasekmės vienokio ar kitokio sprendimo, jos gali būti labai įvairios ir ilgalaikės“, – žurnalistams pirmadienį Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

„Gali būti susiję ir su ministro pakeitimu, ir su Vyriausybės pasitraukimu. Dėl to tai negali būti vieno mano sprendimas“, – kalbėjo jis.

Premjeras pabrėžė, kad šiuo metu svarbiausias yra biudžeto priėmimo klausimas, visi klausimai turės palaukti.

„Kol kas nematau jokių realių faktų, kad neatitiktų, išskyrus tam tikros dezinformacijos skleidimo“, – paklaustas, ar ministro elgesys atitinka Vyriausybės standartus ir vertybes, sakė jis.

Susisiekimo ministras J. Narkevičius pastaruoju metu sulaukė kritikos dėl „Lietuvos pašto“ valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių, elgesio per komandiruotę užsienyje, lėšų skirstymo asfaltuoti keliams. Papildomų pinigų keliams sulaukė J. Narkevičiaus rinkimų apygarda bei gatvė, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis.

Ministras sakė, kad prieš jį vykdomas organizuotas puolimas, jis prasidėjo, kai J. Narkevičius ėmė domėtis „Lietuvos pašto“ ir „Lietuvos geležinkelių“ problemomis.

Prezidentas G. Nausėda per pastarąsias savaites ne kartą pareiškė, kad J. Narkevičius yra praradęs pasitikėjimą ir negali toliau eiti susisiekimo ministro pareigų.

Tuo metu valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, taip pat koalicijos partnerės Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas Valdemaras Tomaševskis sakė nematą pagrindo J. Narkevičiui atsistatydinti.

Pirmadienį pats J. Narkevičius žurnalistams sakė, kad pastarųjų mėnesių įvykiai „žmoniška prasme nesudaro jaukumo“, bet sakė besistengiantis nuo jų atsiriboti ir dirbti savo darbą.

„Darbų padaryta yra daug ir dėl darbo kažkokių pastebėjimų neturiu“, – sakė jis.

Paklaustas, ar nesvarstytų pasitraukti, ministras teigė, kad tai paaiškės po biudžeto priėmimo.

„Priimsime biudžetą, bus matyti“, – atsakė ministras.