Lietuvoje

2019.12.16 11:00

Karbauskis: būčiau nustebęs, jei premjeras dėl Narkevičiaus pakeistų nuomonę

Sabatauskas: premjeras yra koalicijos partnerių įkaitas
Paulina Levickytė, ELTA, LRT.lt2019.12.16 11:00

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad situacija dėl susiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus „tampa principo reikalu“. Anot jo, tenka apgailestauti, kad prezidentas Gitanas Nausėda nekeičia savo pozicijos ir vis dar lieka įsisukęs į „opozicijos sukurtą burbulą“.

R. Karbauskis pažymi, kad dėl susisiekimo ministro jokių naujų aplinkybių neatsirado, todėl jis sako, kad būtų nustebęs, jei premjeras Saulius Skvernelis po biudžeto priėmimo pakeistų savo nuomonę dėl ministro.

„Negaliu atsakyti už Saulių, bet būčiau nustebęs, jei premjeras pakeis savo poziciją. Nes niekas nepasikeitė, visiškai jokios priežastys neegzistuoja ir tai negali būti principo reikalas. O atrodo, kad tampa principo reikalu. Mes jau matėme atvejų, kada principo reikalai gadina (...) Atrodo, kad tai jau tampa principo reikalu, nes objektyviai išsiaiškinta, kad nėra priežasčių. Tai buvo burbulas ir jis yra išpūstas sąmoningai opozicijos, kad pakenkti ministrui. Ir šioje situacijoje niekas nepasikeitė, ir mes žinome, kad yra burbulas. Turėtų ir prezidentas žinoti, ir tikiuosi, kad jis žino, kad yra burbulas, bet jo reikalavimas nesikeičia, tai belieka tik apgailestauti“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

J. Sabatauskas: premjeras yra koalicijos partnerių įkaitas

Sprendimą dėl susisiekimo ministro J. Narkevičiaus dar vienai savaitei atidėjęs Vyriausybės vadovas S. Skvernelis yra priverstas taip elgtis, sako Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

„Sprendimo nukėlimas savaitei liudija, kad Vyriausybės vadovas yra priklausomas nuo valdančiosios koalicijos partnerės Lietuvos lenkų rinkimų akcijos priimant biudžetą. Kitaip tariant, premjeras šioje situacijoje – koalicijos partnerių įkaitas“, – teigia J. Sabatauskas.

Socialdemokratas tikisi, kad premjeras kitą savaitę vis dėlto atleis šalies vadovo G. Nausėdos pasitikėjimą praradusį Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguotą susisiekimo ministrą.

„Jeigu jis pažadėjo, kad viską išspręs kitą savaitę, viliuosi, taip ir padarys. Duoto žodžio galia negalima piktnaudžiauti. Galiausiai Adventas – susitaikymo metas, kai pagaliau atleidi ir susitaikai“, – pridūrė jis.

J. Sabatauskas laikosi nuomonės, kad atleisti J. Narkevičių premjeras turėjo daug anksčiau.

„Prezidentas jau tris kartus pareiškė, kad šiuo ministru nepasitiki, opozicija galimybių J. Narkevičiui toliau dirbti taip pat nemato. Visuomenės pasitikėjimo šis ministras, kaip liudija paskutinės apklausos, taip pat neteko. Akivaizdu, kad sprendimus reikėjo daryti daug anksčiau, bet geriau vėliau nei niekada“, – sako J. Sabatauskas.

ELTA primena, kad pirmadienį prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis po šalies vadovo susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu teigė, kad sprendimas dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus likimo poste bus priimtas kitą savaitę. Šią savaitę susikoncentruoti į biudžeto priėmimą paprašė pats S. Skvernelis, informavo P. Mačiulis.

„Prezidentas susitikimo metu dar kartą pabrėžė, jog visuomenės ir valstybės vadovo pasitikėjimą praradęs susisiekimo ministras yra tapęs Vyriausybės problema, o užsitęsęs šios problemos sprendimas menkina šios Vyriausybės ir valstybės institucijų autoritetą“, – pirmadienį prezidentūroje sakė P. Mačiulis.

„Premjeras paprašė galimybės šią savaitę koncentruotis į svarbiausią metų įstatymą – 2020 m. biudžetą. Sprendimą dėl ministro premjeras pažadėjo priimti kitą savaitę“, – pridūrė P. Mačiulis.

Po virtinės viešojoje erdvėje dėmesio sulaukusių skandalų, kuriuose figūravo J. Narkevičius, prezidentas G. Nausėda susisiekimo ministrui pareiškė nepasitikėjimą ir kelis kartus paragino jį trauktis iš einamų pareigų.

Savo ruožtu premjeras S. Skvernelis, reaguodamas į šalies vadovo pareiškimą, teigė nematantis teisinio pagrindo J. Narkevičiaus atleidimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt