Lietuvoje

2019.12.16 10:22

Pirmadienį ugniagesiai 24 kartus vyko šalinti vėjo nuverstų medžių

atnaujinta 10.24
BNS2019.12.16 10:22

Ugniagesiai pirmadienį 24 kartus vyko šalinti vėjo nuverstų medžių, BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė.

Anot jos, daugiausiai iškvietimų gauta Vakarų Lietuvoje: 15 – Klaipėdos apskrityje, keturi – Telšių, trys – Kauno ir po vietą Tauragės ir Panevėžio apskrityse.

Kretingoje medis nuvirto ir nutraukė elektros laidus, o Klaipėdoje medis nuvirto ant kelio ženklų ir pavojingai pasviro ant statybinės apsaugos tvoros.

Hidrometeorologijos tarnyba skelbia, jog pirmadienį pietvakarių, vakarų vėjo gūsiai vietomis siekia 15-20 m/s, pajūryje – iki 23 m/s.

ESO praneša, kad dėl naktį ir paryčiais ypač sustiprėjusio vėjo daugiausia be elektros likusių klientų ESO skaičiuoja Plungės, Kretingos, Raseinių regionuose. Iš viso, dėl virtusių šakų, medžių ir kitų vėjo sukeltų priežasčių, be elektros buvo likę virš 10 tūkstančių ESO klientų.

10 val. duomenimis elektros neturi apie 4 tūkstančius klientų, nes sutvarkius vienus gedimus fiksuojami paryčiais įvykę nauji ir sudėtingesni gedimai – keliose vietose nutrūkę elektros laidai, lūžusios elektros oro linijų atramos ir pan. Tokių gedimų šalinimui reikia papildomo laiko, medžiagų ar įrangos, todėl gedimų šalinimas šiek tiek užtrunka. Šiuo metu dirba ne tik ESO operatyvinės brigados, bet ir pasitelktos rangovų pajėgos, kad elektros tiekimas būtų atkurtas kuo greičiau visiems klientams.

Hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad vėjas iš Vakarų Lietuvos pamažu juda Šiaurės-Rytų kryptimi, todėl neatmetama, kad gedimų skaičius gali didėti, tačiau tam jau pasitelktos papildomos ESO ir rangovų elektros linijų gedimų šalinimo pajėgos.

ESO primena apie nukritusių ant žemės elektros laidų keliamą pavojų: raginame žmones nesiartinti prie nuvirtusių elektros oro linijų atramų, nukritusių laidų ar kitų elektros įrengimų ir apie tai kuo skubiau pranešti bendruoju pagalbos tel. 112 arba nemokamu ESO gedimų numeriu 1852.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt