Lietuvoje

2015.08.31 16:57

Naujame LRT sezone „Istorijos detektyvai“ atskleis, kaip istoriniai įvykiai tampa politiniu batalijų įrankiu

2015.08.31 16:57

Kodėl sovietinė valdžia manė, kad kolorado vabalai kolūkiuose – tai Vakarų valstybių priešiškas išpuolis? Kaip sovietiniai pasieniečiai apšaudė Palangoje atostogaujančius vaikus? Kas buvo pirmasis žinomas gydytojas Lietuvos istorijoje? Kaip lietuviai gynė Kremlių nuo totorių?

Kodėl sovietinė valdžia manė, kad kolorado vabalai kolūkiuose – tai Vakarų valstybių priešiškas išpuolis? Kaip sovietiniai pasieniečiai apšaudė Palangoje atostogaujančius vaikus? Kas buvo pirmasis žinomas gydytojas Lietuvos istorijoje? Kaip lietuviai gynė Kremlių nuo totorių? „Paslapčių ir intrigų naujajame sezone  bus dar daugiau“, – žada „Istorijos detektyvų“ laidos vedėjas ir prodiuseris Virginijus Savukynas.

„Istorijos detektyvų“ gerbėjus pasitiks nauja rubrika – garsių Lietuvos žmonių protėvių istorijos. Kas buvo jų seneliai, proseneliai? Su kokiais praeityje garsiais žmonėmis jie giminiavosi? Kokiuose visai Lietuvai svarbiuose įvykiuose dalyvavo? „Ne vienas žiūrovas nustebs, kokias paslaptis slepia garsių Lietuvos žmonių šeimos istorijos, kokie bus atrasti netikėti giminystės ryšiai ir sąsajos su istoriniais veikėjais“, – teigia V. Savukynas.

Antra naujovė – bus atskleidžiamos profesijų Lietuvoje istorijos. Pavyzdžiui, ką galime laikyti pirmuoju žinomu gydytoju Lietuvos istorijoje? Kokia buvo mokytojų, verslininkų istorija Lietuvoje?

„Kita sritis, į kurią kreipsime didelį dėmesį trečiajame „Istorijos detektyvų“ sezone – tai tie istorijos tarpsniai, kurie paverčiami politinių batalijų įrankiu, įtraukiami net į tarpvalstybinius santykius“, – pasakoja V. Savukynas. Jau rengima laida apie nežinomus faktus iš Lietuvos ir Rusios istorijos. Kaip gediminaičiai Kremlių nuo totorių gynė? Kiek buvo Algirdo sūnų Kulikovo mūšyje? Taip pat bus atidžiau nagrinėjama, kaip ir kodėl buvo formuojama Vilniaus krašto problema, atskleidžiama, kaip buvo siekiama prijungti Kaliningrado kraštą prie Lietuvos.

„Istorijos detektyvai“ rodomi nauju laiku – sekmadieniais 16.15 val. per LRT televiziją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.