Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.15 18:33

Kamblevičius susirėmė su Žemaitaičiu: kaltina bandymu sulaikyti narius ir naujos partijos įkūrimo stabdymu

Seimo narys Vytautas Kamblevičius ir filosofas Arvydas Juozaitis šį savaitgalį turėjo įkurti naują partiją, tačiau planus nukėlė kitų metų pradžiai. V. Kamblevičius skundžiasi, kad prie naujosios jėgos negali prisidėti visi norintieji – esą keli šimtai „Tvarkos ir teisingumo“ narių jau porą mėnesių nėra pašalinami iš partijos, nors raštiškus prašymus įteikė. 

Pasak V. Kamblevičiaus, Remigijus Žemaitaitis bando sulaikyti narius ir neleisti susiformuoti naujai politinei jėgai. Pastarasis atkerta, esą kas norėjo išeiti, tai galėjo padaryti elektroniniu būdu.

Pagalbos kreipėsi į teisingumo ministrą

Parlamentaras V. Kamblevičius sako, kad norintieji palikti „Tvarkos ir teisingumo“ partiją yra tarsi įkalinti. Esą kolegos dar prieš porą mėnesių pateikė prašymus išstoti, tačiau juos partijos vadovybė atsisako tenkinti. Pagalbos V. Kamblevičius kreipėsi į teisingumo ministrą.

„Mes gerb. ministrui nunešėm visą paketą mūsų, exelinį variantą mūsų partiečių, kurie išstojo iš partijos ir jie šiuo momentu turi, kurie yra parašyta prieš 1-2 mėn., tačiau iki šio laiko negaunam atsakymų iš gerb. Remigijaus Žemaitaičio“, – sako V. Kamblevičius.

Pagal įstatymus, Teisingumo ministerija partijų sąrašus atnaujina kovo 1 d. ir spalio 1 dienomis. V. Kamblevičius sako, kad R. Žemaitaitis bando sulaikyti narius ir neleisti susiformuoti naujai politinei jėgai. R. Žemaitais atšauna – tie, kas norėjo, išėjo.

„Vienas iš paprasčiausių dalykų – per el. bankininkystę užpildai anketą, užtrunka lygiai 2 min. ir tave pašalina. Tai tie, kas norėjo, išėjo. Tokių buvo 27, prašymų yra pateikta gal apie 100, tai, kada partija atnaujins duomenis pagal įstatymą, tos anketos bus nusiųstos ir bus pranešta“, – teigia R. Žemaitaitis.

Politologė: konfliktas buvo užprogramuotas

Pasak politologės Rimos Urbonaitės, konfliktas buvo užprogramuotas jau gerokai anksčiau. Ir vieniems, ir kitiems reikia narių partijose, tačiau rasti naujų žmonių nėra paprasta.

„Ta naujoji netgi partija, kalbant apie jų lyderius, tiesą sakant, jie tos stiprybės nelabai turi. O žemaitaitis, kaip bežiūrėsi, jis negalės tiesiog jėga suvaldyti visiškai žmonių. Dėl to jam reikėtų irgi padaryti savo namų darbus, kad galiausiai nebūtų taip, kad tie žmonės vis dėlto bus pervilioti. Paguoda Žemaitaičiui turėtų būti, kad tos paskatos tiems žmonėms išeiti nelabai yra“, – teigia R. Urbonaitė.

V. Kamblevičius su bendražygiais šį savaitgalį turėjo prisidėti prie Arvydo Juozaičio ir oficialiai įkurti naują partiją, tačiau sprendimas atidėtas. Kaip teigia A. Juozaitis, – ir dėl advento, ir dėl kitų metų biudžeto.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Žinios. Sodininkų bendrijų gyventojai piktinasi, kad visą infrastruktūrą yra priversti plėtoti savo lėšomis
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi