Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.15 12:12

Gyvenimu Lietuvoje vis dar nepatenkinta didžioji dalis gyventojų

Tendencija, kad gyvenimu Lietuvoje nepatenkinta didžioji dalis gyventojų, – nesikeičia. Per pastarąjį mėnesį 4 proc. padidėjo gyventojų, manančių, kad šalyje reikalai krypsta į blogą.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ lapkričio 15-29 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 40 proc. apklaustų Lietuvos suaugusių gyventojų mano, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę. Visgi net 59 proc. respondentų tvirtino, kad, jų manymu, gyvenimas šalyje negerėja.

Kaip parodė apklausa, dabartine padėtimi Lietuvoje daugiau už kitus yra patenkinti dviejų partijų rinkėjai – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (52 proc. mano, kad padėtis gerėja) ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (49 proc.), o dabartine situacija daugiau už kitus nepatenkinti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (81 proc. mano, kad padėtis blogėja), Darbo partijos (74 proc.) bei LSDP (62 proc.) rinkėjai.

Labiausiai situacija valstybėje yra nusivylę vyresni nei 50 metų žmonės, kaimo gyventojai, pensininkai, bedarbiai ir namų šeimininkės, respondentai, gaunantys mažiausias šeimos pajamas per mėnesį (iki 700 eurų), kairiųjų pažiūrų asmenys bei kitų tautybių žmonės.

Apklausa buvo vykdoma 2019 m. spalio 14 - 27 dienomis. Tyrimo metu apklausta 1000 Lietuvos gyventojų (nuo 18 metų ir vyresnių), apklausa vyko 227 atrankos taškuose. Apklaustųjų sudėtis atitinka 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16
Streikas
Stebėkite tiesiogiai 24
2023.09.29 08:00
Stebėkite tiesiogiai

3000 pedagogų pradėjo streiką, dalis mokytojų jau žygiuoja į Vilnių

atnaujinta 8.33
24