Lietuvoje

2019.12.15 11:14

Vilniaus senamiestį užplūdo Kalėdinio bėgimo dalyviai

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.12.15 11:14

Sekmadienį Vilniaus senamiesčio gatves užplūdo daugiau kaip 3600 „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ dalyvių.

Kalėdinis bėgimas vyksta jau 44-us metus iš eilės, anksčiau jis buvo vadinamas Naujametiniu bėgimu.

Pamažu bėgikai įvedė tradiciją šventiniame renginyje distancijas įveikti persirengus kalėdiniu kostiumu. Šiandien persirengėliai ypač išradingi: dalyviai renginio metu tampa tradiciniu Kalėdų Seneliu ar Snieguole, elfu, dovana, ar net filmų personažu, tokiu kaip Džokeris ar moteris-katė.

„Kalėdiniame bėgime“ dalyviai ruošiasi įveikti keturias trasas: 3, 6 ir 12 kilometrų bei 300 metrų vaikų distanciją mažiesiems nykštukams. Organizatoriai sako, kad bėgimo trasos atspindi metų laikus.

Šiemet Kalėdiniame bėgime rekordiškai daug užsiregistravusiųjų dalyvių skaičius – daugiau kaip 3600, teigia organizatoriai. Registracijos į 6 kilometrų bėgimą buvo baigtos dar šios savaitės viduryje – baigėsi vietos.

Nuo 6 iki 15 val. bus draudžiamas transporto eismas visoje bėgimo trasoje

Renginio metu keisis kai kurių autobusų maršrutų tvarkaraščiai, bus draudžiamas eismas, primena organizatoriai.

Daugiau kaip 3600 dalyvių įveiks 12, 6 ir 3 kilometrų distancijas, vaikams skirta „Nykštukų“ 300 metrų trasa. Ilgiausia, 6 ir 12 kilometrų trasa, kuri drieksis šiomis gatvėmis: Gedimino prospektu, Šventaragio, Barboros Radvilaitės, Maironio, Užupio, Paupio, Aukštaičių, Maironio, Išganytojo, Bokšto, Didžiąja, Savičiaus, Augustijonų, Šv. Kazimiero, Didžiąja, Rotušės aikštės, Vokiečių, Vilniaus, Benediktinių, Šv. Ignoto, Dominikonų, Universiteto, Liejyklos, Vilniaus gatvėmis ir Gedimino prospektu iki Vinco Kudirkos aikštės.

3 kilometrų bėgimo trasa nusidrieks Gedimino prospektu, Šventaragio, Barboros Radvilaitės, Maironio, Išganytojo, Bokšto, Pilies, Šv. Jono, Dominikonų, Šv. Ignoto, Benediktinių, Vilniaus gatvėmis ir vėl Gedimino prospektu iki Vinco Kudirkos aikštės.

300 metrų „Nykštukų“ bėgimo trasa bus trumpiausia – nuo V. Kudirkos aikštės Gedimino prospekte per K. Sirvydo ir baigiasi Šv. Jurgio gatvėje.

Linksmojo bėgimo metu, nuo 6.00 val. iki 15.00 val., keisis 10, 11, 33 ir 89 maršrutų autobusų tvarkaraščiai. Tuo metu nevažiuos ir šventinis Kalėdų traukinukas.

Gruodžio 14-15 dienomis gyventojams ir juridiniams asmenims išduoti leidimai statyti automobilius mokamose automobilių stovėjimo vietose mėlynojoje ir raudonojoje zonose, patenkančiose į bėgimo trasą, bėgimo metu galios ir kitose stovėjimo zonose (geltonojoje, žaliojoje ir baltojoje zonose).

Specialūs informaciniai pranešimai apie viešojo transporto darbo organizavimo pakeitimus taip pat bus skelbiami pačiuose autobusuose, troleibusuose ir stotelėse, o bendroji informacija apie trasų pakeitimus skelbiama viešojo transporto švieslentėse, informuoja VšĮ Tarptautinis Maratonas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt