Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.14 09:45

Valdantieji ketina visuomenei atverti Seimo vadovybės posėdžius

Jūratė Skėrytė, BNS 2019.12.14 09:45

Valdantieji ėmėsi iniciatyvos visuomenei atverti, kas vyksta per Seimo vadovybės posėdžius.

Seime kelią skinasi „valstiečių“ Ramūno Karbauskio, Arvydo Nekrošiaus ir Guodos Burokienės rengta statuto pataisa, kad Seimo valdybos ir seniūnų sueigos posėdžiai turi būti transliuojami Seimo interneto svetainėje.

Šis projektas registruotas lapkričio pradžioje, per mėnesį jis jau įveikė du balsavimus Seimo plenarinių posėdžių salėje, buvo apsvarstytas komitetų.

Liko paskutinis balsavimas dėl jo priėmimo.

Pagal projektą, Seimo valdybos ir seniūnų sueigos posėdžių darbotvarkės taip pat turėtų būti skelbiamos parlamento interneto svetainėje, saugomi tų posėdžių vaizdo ir garso įrašai.

Minėta iniciatyva valdantiesiems gimė, kai jiems nepavyko valdyboje priimti norimų sprendimų, pavyzdžiui, nepavyko užblokuoti Seimo vadovo Viktoro Pranckiečio komandiruotės į Armėniją.

Tuomet „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad Seimo valdyboje daugumą turi opozicija. Prie jos jis priskiria ir Seimo pirmininką V. Pranckietį.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis parlamentaras Povilas Urbšys minėtas pataisas pavadino Seimo diskreditavimu.

„Statuto pataisos susijusios su tuo, kad galima toliau tęsti tą diskreditavimo kampaniją, šiuo atveju Seimo valdybos. Tas atvirumo priepuolis, kuris yra apėmęs, yra tik priedanga tam, kad būtų užslėptas tas noras bet kokia kaina tarsi nuplėšti kažkokią skraistę nuo valdybos ir parodyti – štai kokia ji yra“, – sakė politikas, šią savaitę Statuto pataisas svarstant plenariniame posėdyje.

„Aš tikrai ne prieš viešinimą ir ne prieš skaidrinimą, bet faktas yra tai, kad eilinį kartą vėl inicijuojamos įstatymo pataisos nesusiję su tuo“, – tvirtino P. Urbšys.

Šiuo metu valdybą sudaro aštuoni politikai: parlamento vadovas, šeši pavaduotojai ir opozicijos lyderis.

Ji svarsto Seimo darbo organizavimo, parlamentarų komandiruočių ir kelionių, kitus klausimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi