Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.14 07:00

Po asfaltuojamos gatvės skandalo krito pasitikėjimas Skverneliu, Narkevičius – reitingų dugne

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.14 07:00

Naujausi visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ duomenys rodo ne tik kritusį pasitikėjimą premjeru Sauliumi Skverneliu, bet ir rekordinį nusivylimą susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi, sako bendrovės vadovas Vladas Gaidys.

Sociologo teigimu, populiariausiu politiku išlieka prezidentas Gitanas Nausėda. Jį palankiai vertina beveik 70 proc. gyventojų. Anot LRT RADIJO pašnekovo, G. Nausėdos vertinimas šiek tiek sumažėjo.

„Per praėjusį mėnesį jis buvo netekęs balsų, nes tuo metu vyko jo kelionės ir kiti dalykai. G. Nausėdos vertinimas sumažėjo trimis procentiniais punktais, tačiau jis vis tiek be konkurencijos yra pirmas. Kitas politikas surenka tik 50 proc., todėl skirtumas yra net 20 procentinių punktų“, – LRT RADIJUI sako V. Gaidys.

Antroje vietoje tarp populiariausių politikų rikiuojasi užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, perkopiantis 50 proc. ribą.

„Virš pusės gyventojų jį vertina palankiai. Tai aukščiausias jo pasiektas rezultatas“, – pažymi sociologas.

Trečioje vietoje – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kurio vertinimas taip pat šiek tiek krito. Jis šiuo metu turi apie 45 proc. palaikymą.

Kiek žemiau yra premjeras Saulius Skvernelis, per pastarąjį mėnesį praradęs aštuonis procentinius punktus palankių vertinimų.

„Tai įdomesnis ir svarbesnis šio tyrimo momentas. Matyti, kad visa tai susieta ne su kuo kitu, o su kelio tiesimu. Gyventojų nuomone, ši istorija S. Skverneliui nuėjo į minusą. Viskas, kas susiję su asmeniniais dalykais, labai dažnai pakenkia politikams“, – komentuoja V. Gaidys.

Penktas yra Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuriam, anot sociologo, pastarieji metai buvo ypač nesėkmingi.

„Faktiškai kiekvieną mėnesį jo reitingas mažėjo. Jis buvo vienu iš populiariausių politikų, o vienu metu net populiariausias. Šie metai jam buvo labai blogi. Jo vertinimas krito ties 40 proc. ir sustojo“, – sako sociologas.

Remiantis visuomenės nuomonės tyrimu, nepopuliariausias yra susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

„Daug teigiamų vertinimų jis ir neturėjo – apie 5 proc., todėl nebuvo kur labai mažėti, tačiau labai auga neigiami vertinimai. Jis nebuvo žinomas, o dabar jo žinomumas padidėjo neigiamų balų sąskaita. Kadaise buvo apie 17 proc., praėjusį mėnesį 34 proc., o dabar net 57 proc. neigiamų vertinimų. Tai turbūt istoriškai vienas labiausiai neigiamai vertinamų politikų“, – akcentuoja V. Gaidys.

„Vilmorus“ vadovas atkreipia dėmesį, kad dvi partijų pirmininkės – Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Aušrinė Armonaitė – turi daugiau teigiamų nei neigiamų vertinimų. Toks reiškinys, pasak sociologo, yra labai retas.

„Labai retai partijos pirmininkas turi teigiamą vertinimą. Savo elektorato viduje jis paprastai būna labai vertinamas, bet, kalbant apie visus gyventojus, ne. O čia išimtis – dvi partijos pirmininkės turi teigiamą balansą“, – aiškina sociologas.

Visuomenės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa atlikta dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi