Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.14 07:00

Partijų reitingai: socialdemokratai lipa ant kulnų „valstiečiams“

sumažintą kartelę perkopia beveik visos partijos
LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.14 07:00

Politinių partijų lyderiais išlieka Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

„Šiuo metu konservatoriai surenka 17 proc. balsų nuo visų gyventojų ir 26 proc. nuo balsuojančiųjų“, – sako V. Gaidys.

Antroje vietoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Už juos balsuotų beveik 12 proc. visų gyventojų ir 18 proc. dalyvaujančiųjų rinkimuose.

Ant kulnų „valstiečiams“ lipa socialdemokratai, surenkantys 9 proc. nuo visų gyventojų ir 14 proc. nuo balsuojančiųjų. „Jie beveik pasivijo „valstiečius“, – sako sociologas.

Toliau rikiuojasi Darbo partija, partija „Tvarka ir teisingumas“ ir Liberalų sąjūdis. Anot sociologo, 5 proc. barjerą paprastai perkopia ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS). Kitos partijos, jo teigimu, pasyvesnės.

Iki šiol įstatyme buvo numatyta, kad partija deleguoti savo atstovus į Seimą gali tik perkopusi 5 proc. rinkėjų pasitikėjimo kartelę parlamento rinkimuose. Anot sociologo, kartelę nuleidus iki 3 proc. beveik visos sąraše esančios partijos praeitų reikiamą barjerą.

„Centro partija „Gerovės Lietuva“, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Laisvės partija praeitų. Turbūt yra daug partijų, kurių neturime sąraše. Sąraše turime partijas, kuriose bent vienas žmogus yra deputatas. Pavyzdžiui, Teisingumo ministerijoje yra 25 partijos. Matysime, kiek iš jų praeis“, – LRT RADIJUI sako V. Gaidys.

Visuomenės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa atlikta dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi