Lietuvoje

2019.12.13 13:15

Prieš prezidento rinkimus už Skvernelį agitavęs Džiautas jaučiasi nusivylęs

bus rengiami protestai; atnaujinta 13.52
LRT.lt, BNS2019.12.13 13:15

Po susitikimo su Sauliumi Skverneliu Ugniagesių gelbėtojų sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas sako, kad jau kuris laikas yra nusivylęs premjeru.

Balandžio 19-ąją, prieš prezidento rinkimus, S. Skvernelis feisbuke buvo paviešinęs agitacinį vaizdo klipą. Klipe nusifilmavo ir S. Džiautas. Penktadienio spaudos konferencijoje paklaustas, ar pateisino S. Skvernelis jo lūkesčius, specialistas atsakė, kad yra nusivylęs.

„Matote, koks dialogas“, – paklaustas kodėl, sakė S. Džiautas, pridėjęs, kad situacija jo nebetenkina jau nuo pavasario.

„Policijos bendruomenė buvusio policijos pareigūno buvo užmiršti“, – teigia jis.

Anot jo, Vyriausybė, manipuliuodama savo skaičiais ir vidurkiais, bando išsisukti iš padėties. S. Džiautas sako, kad jam sukėlė šypseną, kai Vyriausybė paskelbė radusi visgi pinigų pirštinėms batams.

„Rado milijoną eurų. Vadinasi, dirbkite, ugniagesiai, ir toliau, Alytų tvarkykit, gesinkit, jei reikia – į Uteną važiuokit, jums pirštines duosim. Bet motyvacijai nematome šių pinigų. Teigiama, kad yra skirti 6 milijonai – jie bus skirti tik nacionalinės kolektyvinės sutarties įgyvendinimui, baziniam dydžiui ir minimalaus atlyginimo pakėlimui“, – vardija S. Džiautas.

Šie pinigai, anot jo, atlyginimus pakels tik mažiausiai uždirbantiems pareigūnams. Tokiu būdu, kaip teigia S. Džiautas, bus suvienodinti patyrusių ir darbą pradedančių pareigūnų atlyginimai, kils nepasitenkinimas.

„9 milijonai – mūsų reikalavimas – išlieka. Tai yra Seimo rankose. Išgirdome Vyriausybės poziciją“, – tvirtina jis.

Visus komentarus po susitikimo žiūrėkite:

Milijonai pareigūnų profesinėms sąjungoms: Vyriausybė teigia pasiekusi susitarimą, susivienijimo atstovai tai vadina nuomonių apsikeitimu

Rengs protestus

Spaudos konferencijoje Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimiras Banelis teigė, kad po susitikimo pokyčių nemato, todėl planai nebus keičiami – gruodžio 17 dieną kvies statutinius pareigūnus ir prie Seimo surengs visuotinį protestą. Vilniaus miesto savivaldybė jau išdavė leidimą 300 žmonių šiai akcijai.

Kad protestai nesiliaus, jeigu nebus patenkinti reikalavimai, patvirtino ir S. Džiautas.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo lyderiai reikalauja vykdyti įsipareigojimus pareigūnų mėnesinį atlyginimą padidinti bent iki 1000 eurų.

„Ekspertų ir statutinių įstaigų skaičiavimais, kitų metų biudžete, lyginant su dabar Seime esančiu jo projektu, ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų turi būti skirta Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų – Policijos departamentui ir 9,8 mln. eurų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Dar 2,8 mln. eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti. Šios lėšos yra būtinos „Programos 1000“ įgyvendinimui“, – NPPSS rašoma pranešime.

Vyriausybės atstovai apie šią sumą, skirtą ugniagesių techniniam aprūpinimui, prakalbo po susitikimo su statutinių pareigūnų profsąjungomis penktadienį.

„Dabar yra sutarta tik, kad papildomai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui bus skirta apie milijoną eurų. Dar papildomai prie to, kas yra numatyta biudžete“, – penktadienį Vyriausybėje sakė jos kancleris Algirdas Stončaitis.

Jis penktadienį kartu su premjeru Sauliumi Skverneliu, vidaus reikalų ministre Rita Tamašuniene, finansų ministru Viliumi Šapoka Vyriausybėje susitiko su statutinių pareigūnų profsąjungų atstovais.

Pasak vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, susitikimas buvo produktyvus, o papildomas milijonas bus skirtas techniniam aprūpinimui.

„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui bus skirtas milijonas būtiniausiam aprūpinimui: kasdieninės aprangos ir apsaugos priemonės, kurios reikalingos vykstant į gaisrus ir įvykius“, – žurnalistams po susitikimo sakė R. Tamašunienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.