Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.13 11:29

Karbauskis: prezidento raginimai Narkevičiui trauktis „šiek tiek virsta principo reikalu“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis sako matantis Jaroslavą Narkevičių susisiekimo ministru, o prezidento Gitano Nausėdos raginimai trauktis jau tampa „principo reikalu“.

„Aš galiu pasakyt viena – aš ministru poną Narkevičių matau, nes jis yra ministras, kurį paskyrė tas pats prezidentas. Aš manau, kad dabar šiek tiek virsta principo reikalu“, – penktadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

„Reikia žiūrėt į esmę – esmė ta, kad kai kurie pateikti kaltinimai visiškai subliuško, visa kita irgi yra tuščias burbulas, kuris buvo sukurtas, kad dar vieną ministrą, kuris nepadarė pažeidimų, mes atleistume. To mes tikrai nedarysime“, – kalbėjo „valstiečių“ vadovas.

Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienio LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ pakartojo, jog J. Narkevičius neturėtų eiti ministro pareigų.

„Aš nematau perspektyvų tam žmogui dirbti, nes, pirmiausia, jis yra ne ministro lygio žmogus. (...) Problema ta, kad tiesiog kitas žmogus turėtų užimti šitą postą, ne toks lengvai valdomas ir žmogus, kuris gali atlikti strateginius, vizionieriškus darbus. Žmogus, kuris yra lengvai tampomas, įkalbinėjamas arba už jį priimami sprendimai, neturėtų būti ministru“, – kalbėjo prezidentas.

„Prezidento pareiškimą aš suprantu, ir mes tikrai gerbiam prezidentą, bet tai jau tampa kažkokiu principo reikalu, o ne argumentais prieš patį ministrą“, – į šalies vadovo pasisakymą reagavo R. Karbauskis.

Premjeras Saulius Skvernelis susisiekimo ministro klausimą su prezidentu G. Nausėda žada aptarti pirmadienį.

Vyriausybės vadovas yra išsakęs paramą ministrui, anot premjero, jo moralinė nuostata keistųsi tik tuo atveju, jei priekaištai J. Narkevičiui pasitvirtintų.

Susisiekimo ministras sulaukė kritikos dėl „Lietuvos pašto“ valdybos atleidimo, kai kurių kelių tvarkymo finansavimo ir gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių.

Pats politikas sako, kad prieš jį vykdomas organizuotas puolimas, kuris prasidėjo, kai jis ėmė domėtis „Lietuvos pašto“ ir „Lietuvos geležinkelių“ problemomis.

J. Narkevičių į susisiekimo ministro pareigas delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, šiemet po prezidento rinkimų prisidėjusi prie valdančiosios koalicijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi